Wyjazd do Szamotuł

Wczoraj Maluszki i Starszaki wybrały się do Szamotulskiego Ośrodka Kultury na zajęcia organizowane tam w czasie ferii:

– WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO – Słyszeć barwy, widzieć dźwięki, zajęcia muzyczno-ruchowe dla Maluszków poprowadziła Maria Starosta z Akademii Twórczego Rozwoju.
– Roztańczone ferie – Hawajski taniec HULA dla Starszaków poprowadziła  Blanka Rische – Blankari

trzy ostatnie zdjęcie ze strony SZOK

tutaj link do pełnej galerii

http://szok.info.pl/ferie-2020-fotorelacja-30-01-2020/nggallery/page/5

Pracownia Kulinarna :)

W czasie ferii w naszym przedszkolu pani Dorotka – terapeuta pedagogiczny i pani Hania – logopeda, otworzyły Pracownię Kulinarną w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.  Uczestnicy dzisiejszego spotkania piekli kruche ciasteczka. Ta prosta czynność posiada wiele wartości terapeutycznych takich jak: 

 • Wyrabianie zaradności życiowej i umiejętności zachowania adekwatnego do sytuacji.
 • Nabycie umiejętności przygotowywania różnego typu potraw i korzystania
  z przepisów kulinarnych.
 • Nauczenie posługiwania się urządzeniami domowymi.
 • Wyrobienie nawyku dbania o czystość i higienę w miejscu pracy.
 • Nauczenie współpracy z grupą i odpowiedzialności za powierzone zadanie, usprawnienie manualne, doskonalenie koordynacji i spostrzegawczości, wiara we własną wartość, podniesienie samodzielności.
 • Kształtowanie cierpliwości, wytrwałości oraz poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę. 

Cieszymy się niezmiernie, że z naszego zaproszenia skorzystało tak wiele osób, dziękujemy mamusiom Julki, Szymona, Huberta i Jędrka oraz naszej koleżance Iwonie za pomoc w organizacji warsztatów i zapraszamy uczestników na część drugą, jeszcze przyjemniejszą, jaką będzie degustacja naszego wspólnego wypieku. 

Aktywne ferie w naszym przedszkolu

Jak wiadomo wszystkim, w poniedziałek rozpoczęliśmy ferie zimowe. Za oknem próżno szukać śniegu, na którym moglibyśmy poszaleć, dlatego postanowiliśmy urozmaicić dzieciom czas spędzony w przedszkolu.

Już w poniedziałek otrzymaliśmy niezwykle sympatyczne zaproszenie na balik karnawałowy organizowany przez sołtysa wsi Gorszewice – panią Monikę Ćwiertnię. Balik był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z dziećmi zamieszkującymi Gorszewice. Oprawę muzyczną zapewnił pan Waldemar Hermann. Pani sołtys zadbała również o słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. 

Kolejną atrakcją był wyjazd na szaloną zabawę na dmuchanych zamkach w Tarnowie Podgórnym, grupy, które dzisiaj nie pojechały do Tarnowa, jutro poskaczą i pobawią się na „dmuchańcach” w Przeźmierowie.

     

Nie zabrakło także wizyty w kinie, Kino Zielone Oko w Centrum Kultury Przeźmierowo zaprosiło dzieci na film „Śnieżna Paczka”, porywającą komedię o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą. Swifty, polarny lis, pracuje na arktycznej poczcie, ale marzy skrycie o karierze psa-kuriera, która zwyczajowo przypisana jest psom husky.

Wszystkie wyjazdy możliwe są dzięki włodarzom naszej gminy, którzy zawsze chętnie udostępniają nam busy wraz z przemiłymi kierowcami. Organizacją i wyszukiwaniem atrakcji w okolicy zajmuje się nasza kochana pani Violetta 🙂 

 

Bezpieczne ferie

Tradycją w naszym przedszkolu jest wizyta policjantów tuż przed feriami zimowymi . Tym razem panowie policjanci z Rewiru Dzielnicowych przynieśli przedszkolakom garść informacji dotyczących bezpieczeństwa w czasie ferii. Wielu z nas wyjeżdża w rejony kraju pokryte śniegiem i lodem i o tym w pierwszej kolejności rozmawialiśmy. Ważnym aspektem naszego spotkania było bezpieczeństwo w domu, podczas wizyty na basenie oraz podczas zabaw i spotkań ze zwierzętami. Dzieci przypomniały sobie również, że należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. 

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i prelekcję.

Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały

W ramach realizacji projektu Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały, 22 stycznia, zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Katarzynę Jagiełkę- Flaszewską- stomatologa. Pani Kasia przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy je prawidłowo szczotkować, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Uczestnicy obejrzeli film edukacyjny dotyczący, wizyty w gabinecie dentystycznym, wysłuchali bajkę czytaną przez panią dentystkę. Przedszkolaki dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Serdecznie dziękujemy pani Kasiu.
 

Cudowna Lampa Alladyna

Po raz kolejny wybraliśmy się na spektakl do kina, tak do kina 🙂 na „deskach Multikina” Teatr Fantazja wystawił sztukę dla dzieci. Nasze przedszkolaczki miały okazję już wcześniej być widzami tego teatru.

Tym razem dzieci poznały przygody Alladyna i słynnej lampy, w której mieszkał Dżin spełniający życzenia. Spektakl był niezwykle barwny dzięki kolorowym strojom, przepięknej muzyce oraz efektom świetlnym, ale to historia opowiedziana przez aktorów była najciekawsza. 

Czekoladowy autobus

Wczoraj na naszym przedszkolnym parkingu zjawił się Czekoladowy Autobus – to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Powstał z myślą by odwiedzić każde dziecko, zarówno z większych miast jak również do małych miejscowości. Autobus ma służyć temu aby przekazać dzieciom wiedzę na temat jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego.

Scenariusz czekoladowych warsztatów wyglądał następująco: 

 • Organizatorzy dbają o to, by każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy MasterChef – w tym celu wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne czapeczki i fartuszki
 • Dzieci zostają zapoznane z historią czekolady
 • Kolejnym punktem programu jest degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywana jest czekolada o zawartości 85% kakao.
 • Następnie każde dziecko przy pomocy foremki wykonuje swoją czekoladkę .
 • Później następuje rysowanie wzorów czekoladą i ozdabianie ich innymi rodzajami masy czekoladowej
 • Następnie organizatorzy wręczają każdemu dziecku dyplomu Mistrza Czekolady
 • Prowadzący rozdają przygotowane kartoniki, w których dzieci zabiorą ze sobą przygotowane słodkości.

informacje zaczerpnięte ze strony 

https://czekoladowyautobus.eu/dla_szkol_i_przedszkoli/