Andrzejki u Słowików

30 listopada u Słowików odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia Andrzejek poprzez zabawę. Wróżbom towarzyszyła wesoła  muzyka.  Dzieciom najbardziej podobała się zabawa z kapciami – które wędrowały przez całą salę do drzwi – który pierwszy przekroczył próg –  ta osoba pierwsza ożeni się. Helenki paputek był pierwszy. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy Andrzejkowe.

K. Subsar

Światowy Dzień Pluszowego Misia u Słowików w piżamach.

We wtorek dzieci z naszej grupy  uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone,
a także inne miłe stworki . Każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – maskotkami.
Przy misiowych piosenkach odbył się pokaz piżam. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.

K. Subsar

Warsztaty pierwsza pomoc w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Dnia 28.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci
i rodziców z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez panie Marzenę Marecką i Karolinę Zarębską. Na spotkanie przybyli rodzice ze swoimi pociechami. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym. Podczas warsztatów dzieci i rodzice mieli okazję zapoznania się z wiedzą teoretyczną, w postaci filmu edukacyjnego pt: „I Ty możesz uratować komuś życie” oraz umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzące pokazały uczestnikom jak prawidłowo reagować w przypadku stanów zagrożenia życia: ocenić sytuację, wezwać pomoc, a w sytuacjach nagłych samodzielnie i bezpiecznie zastosować zabiegi ratujące życie. Wszyscy zgromadzeni, dowiedzieli się co powinno znajdować się w apteczce, przećwiczyli pozycję boczną bezpieczną
i spróbowali przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Dzieciom najbardziej podobała się zabawa pt: „ulica” podczas której, wcielili się w rolę kierowców i przechodniów. Zabawa miała na celu pokazanie symulacji wypadku i udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Przedszkolaki dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, zabezpieczyły poszkodowanego, udzieliły pomocy i prawidłowo odpowiedziały na pytanie, jakie służby ratownicze należy wezwać. Pod koniec spotkania odbył się quiz wiedzy  o pierwszej pomocy wszyscy zgromadzeni udzielili poprawnych odpowiedzi i otrzymali pamiątkowe medale małego ratownika.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Kaźmierz za wypożyczenie fantomów, rodzicom i dzieciom za tak żywe zaangażowanie….
do zobaczenia następnym razem!

M. Marecka