Warsztaty pierwsza pomoc w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

   Dnia 28.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci
i rodziców z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez panie Marzenę Marecką i Karolinę Zarębską. Na spotkanie przybyli rodzice ze swoimi pociechami. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym. Podczas warsztatów dzieci i rodzice mieli okazję zapoznania się z wiedzą teoretyczną, w postaci filmu edukacyjnego pt: „I Ty możesz uratować komuś życie” oraz umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzące pokazały uczestnikom jak prawidłowo reagować w przypadku stanów zagrożenia życia: ocenić sytuację, wezwać pomoc, a w sytuacjach nagłych samodzielnie i bezpiecznie zastosować zabiegi ratujące życie. Wszyscy zgromadzeni, dowiedzieli się co powinno znajdować się w apteczce, przećwiczyli pozycję boczną bezpieczną
i spróbowali przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Dzieciom najbardziej podobała się zabawa pt: „ulica” podczas której, wcielili się w rolę kierowców i przechodniów. Zabawa miała na celu pokazanie symulacji wypadku i udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Przedszkolaki dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, zabezpieczyły poszkodowanego, udzieliły pomocy i prawidłowo odpowiedziały na pytanie, jakie służby ratownicze należy wezwać. Pod koniec spotkania odbył się quiz wiedzy  o pierwszej pomocy wszyscy zgromadzeni udzielili poprawnych odpowiedzi i otrzymali pamiątkowe medale małego ratownika.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Kaźmierz za wypożyczenie fantomów, rodzicom i dzieciom za tak żywe zaangażowanie….
do zobaczenia następnym razem!

M. Marecka