Jubileusz 30-lecia Przedszkola ” Krasnal Hałabała”

Jubileusz 30-lecia Przedszkola ” Krasnal Hałabała”

Dnia 07.06.2018 r. przedszkole świętowało okoliczność szczególną – Jubileusz 30-lecia. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 10.00 na placu przedszkolnym. 
Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Gminy w Kaźmierzu, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawicieli firmy Hochland, sołtysa Nowej Wsi oraz pracowników emerytowanych. Następnie przedstawiła, krótki rys historyczny przedszkola i obecną sylwetkę placówki. Pani Justyna Barańska serdecznie podziękowała osobom, które miały wkład w kształtowanie przedszkola, jako pierwszy na scenę został zaproszony Pan Stanisław Siwa który, dokonał uroczystości otwarcia przedszkola, następnie podziękowano Paniom Marii Wypych i Grażynie Pasternak, które były dyrektorami przedszkola. Pani Dyrektor podziękowała również, Wójtowi Zenonowi Gałce i Dyrektorowi Gminnego Zespołu Oświatowego Panu Januszowi Stróżykowi. 
Ważnym momentem Jubileuszu były podziękowania, które przyjęła pani Dyrektor od zaproszonych gości.
W naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa zdjęć i kronik prezentująca 30 lat funkcjonowania przedszkola. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Na początku wszystkie grupy odśpiewały hymn przedszkola, następnie mali artyści zaprezentowali jedno z opowiadań ” Z przygód Krasnala Hałabały” L. Krzemienieckiej ” O tym, jak Krasnal na wesele Baby Saby poszedł i o bukiecie szczęścia”. Punktem kulminacyjnym uroczystości były występy taneczne dzieci. 
Pani Justyna Barańska serdecznie podziękowała wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość Jubileuszu 30-lecia przedszkola.

Serdeczne podziękowania, kierujemy do sponsorów, którzy, wsparli tak duże przedśięwzięcie.

Szczególnie dziękujemy:

Panu P. Hałaszkiewicz właścicielowi firmy „Lewiatan”

Panu P. Cepka prezesowi firmy „ Surówki świeże i zielone”

 

Dzień mamy i taty u „Wiewiórek”

Dzień mamy i taty u „Wiewiórek”

Dnia 28 maja grupa dzieci 3,4 letnich zorganizowała w ogrodzie przedszkolnym uroczystość z okazji dnia mamy i taty. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki. Na zakończenie części artystycznej dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

W drugiej części tego rodzinnego spotkania był słodki poczęstunek i grillowanie kiełbasek. Ten rodzinny piknik długo pozostanie w pamięci, tym bardziej że pogoda dopisała.   

AKCJA „CYTRYNKA” W PRZEDSZKOLU „ KRASNAL HAŁABAŁA” W KAŹMIERZU

AKCJA „CYTRYNKA” W PRZEDSZKOLU „ KRASNAL HAŁABAŁA” W KAŹMIERZU

Dnia 22.05.2018 r., w ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały”, dzieci 6-letnie z grup: „Wróbelki” i „Zajączki” uczestniczyły w akcji „Cytrynka”. Wraz z funkcjonariuszem kaźmierskiej policji „zatrzymywały” kierowców i przypatrywały się, jak przebiega kontrola drogowa. Wspólnie z policjantem określały, czy uczestnicy ruchu poruszali się po drodze prawidłowo: czy mieli zapięte pasy i włączone światła, czy posiadali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, czy w samochodzie była gaśnica i trójkąt. Jeśli kierowcy nie popełnili żadnego wykroczenia, otrzymywali od dzieci jabłko, jednak jeśli naruszyli pewne przepisy, otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy z uśmiechem na ustach witali się z dziećmi
i poddawali „kontroli”. Większość otrzymywała jabłko, byli jednak też tacy, którzy odjeżdżali i z jabłuszkiem i z cytrynką. Panu policjantowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie akcji, która okazała się dla dzieci nie tylko pouczającą lekcją, ale i ekscytującą przygodą.

M. Marecka

Projekt „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały”

Projekt „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały”

Dnia 15.05.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego pana Łukasza Maczyszyn. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu przed przyjazdem pogotowia ratunkowego ( jak należy sprawdzić przytomność oraz w jaki sposób wezwać pomoc). Pan Łukasz przypomniał numery telefonów alarmowych i przeprowadził symulację rozmowy, wzywający-dyspozytor. Maluchy miały okazję poćwiczyć na fantomach sztuczne oddychanie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Serdeczne podziękowania składamy panu Łukaszowi Maczyszyn za ciekawą lekcję i strażakom z OSP Kaźmierz za wypożyczenie fantomów do resuscytacji.

Konkurs ekologiczny pt: „Przybornik” rozstrzygnięty

Konkurs ekologiczny pt: „Przybornik” rozstrzygnięty

Konkurs, przeznaczony był dla dzieci 5, 6 letnich, miał na celu zaszczepienie w dzieciach świadomości ekologicznej, możliwości  powtórnego  wykorzystywania odpadów.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jakub Judek z grupy: „Szpaczki”, drugie miejsce zajęła Marta Kamińska , także z grupy: „Szpaczki”, trzecie miejsce Karolina Kaźmierczak z grupy: „Wróbelki” i czwarte miejsce  Małgorzata Judek z grupy :„Sówki”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i chęci  w tworzeniu ciekawych prac z surowców wtórnych .

 

Organizatorzy:  J. Gawłowska, K. Subsar

PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

Dnia 24.04.2018 punktualnie godz.. 16.30 grupa dzieci 3,4 letnich – „Wiewiórki” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców,  na przedstawienie pt.: „Wielkanoc”. Chociaż już dawno po świętach grupa nie zapomniała o swoich rodzicach i zaprezentowała swoim najbliższym przedstawienie, które rodzice nie mieli okazji obejrzeć podczas występu dla zbiorowości  przedszkolnej. Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Na zakończenie przedstawienia dzieci zaprosiły swoich rodziców do tańca.

Dzień Autyzmu

DZIEŃ AUTYZMU W  PRZEDSZKOLU KRASNAL HAŁABAŁA

Dnia 9 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Tego dnia w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci, nauczyciele, personel przedszkola ubrali się na niebiesko. Obchody poprzedzone były przedstawieniem pt: Maja Czarodziejka w wykonaniu kadry przedszkola. Następnie wszystkie przedszkolaki i nauczyciele wzięli udział w marszu ulicami Kaźmierza. Niebieskie chorągiewki i transparenty z hasłami: „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”, „Zrozumienie dla autyzmu nie wymaga altruizmu” towarzyszyły uczestnikom pochodu. Miejscem docelowym był Urząd Gminy i spotkanie z Wicewójtem Kaźmierza Ryszardem Gąską. Podsumowaniem tegorocznych obchodów była popołudniowa konferencja.
Organizatorkami dnia autyzmu były panie V. Bączyk, E. Sadowska.

Marzena Marecka

Wielkanoc w przedszkolu

Wielkanoc

Dnia 28 marca 2018 roku grupa „Wiewiórki” –  dzieci 3,4 letnie, wystawiła dla społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości przedstawienie pt.: „Wielkanoc”. Przedstawienie  przygotowano w formie muzyczno –ruchowej. Wśród wielu zaśpiewanych piosenek znalazły się miedzy innymi piosenki o zajączku wielkanocnym i świętach, koszyczku wielkanocnym, o zwyczaju polewania się wodą, kurkach w kurniku i oczywiście nie mogło się obyć bez piosenki o jajeczku wielkanocnym. Na zakończenie występu dzieci wręczyły wszystkim zaproszonym gościom skromne upominki, a za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa.

Wielkanoc u Wiewiórek

Wielkanoc u Wiewiórek

Dzieci 3,4 letnie – “Wiewiórki” –  zorganizowały w swojej grupie pierwszą uroczystość: ”Wielkanocny Zajączek”. Rano odyło się święcenie potraw, a potem zasiedliśmy do śniadania wielkanocnego. Dzieliliśmy się święconym jajkiem i składaliśmy sobie życzenia na nadchodzące święta. Oprócz  jajka wielkanocnego były też i inne tradycyjne potrawy, które zjedliśmy ze smakiem.  Później szukaliśmy prezentów od zajączka. Ten dzień należał do tych bardzo udanych.

 

Zajączek dla dzieci niepełnosprawnych

Zajączek dla dzieci niepełnosprawnych

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Kaźmierz. Podczas wizyty 26 marca nasi goście mieli okazję zobaczyć krótki program artystyczny pt. „Witamy Wiosnę” w wykonaniu dzieci 6-letnich z grupy „Wróbelki”. Po przedstawieniu nasi goście otrzymali Zajączka Wielkanocnego w postaci paczek ze słodyczami, które ufundowali sponsorzy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz składania życzeń na nadchodzące Święta.

Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego pięknego dnia: Radzie Rodziców Przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu, Chacie Polskiej w Kaźmierzu, Państwu Kalinowskim – Kalinowski SP.ZO.O, P. P. Czerwiński – Apteka Panaceum, Kwiaciarnia Ossowski, P. Wurst P. Marciniak, P. M. Kozber i Cukierni „Kamilek” w Kaźmierzu, a także wszystkim rodzicom dzieci z grupy „Wróbelki”.

 

Katarzyna Nowak