Drodzy Rodzice

Informujemy, że w godzinach pracy sekretariatu (według nowego harmonogramu – patrz wyżej) możliwy jest odbiór zdjęć z sesji wielkanocnej. Rodzice, którzy nie dokonali wcześniej opłaty za zdjęcia prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Drodzy Rodzice

Przypominamy, że od 12.04.2019r. zostały podane do publiczne wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do naszego przedszkola.

Od 15.04.2019r. do 26.04.2019r. należy złożyć deklarację potwierdzającą wolę zapisu dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Sekretariat w tym terminie będzie czynny według następującego harmonogramu:

16.04.2019r – 18.04.2019r. – 8.00 – 15.00

19.04.2019r.                              – 9.00 – 12.00

23.04.2019r.                              – 7.00 – 16.00

24.04.2019r. – 26.04.2019r. – 8.00 – 15.00

DZIEŃ AUTYZMU W PRZEDSZKOLU „KRASNAL HAŁABAŁA”

Dnia 3 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w Przedszkolu „Krasnal Hałabała”
w Kaźmierzu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia, chcąc wyrazić szacunek, tolerancję oraz akceptację osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wszystkie dzieci, nauczyciele oraz personel przedszkola ubrali się na niebiesko. 
Obchody poprzedzone były przedstawieniem pt. „Brzydkie kaczątko”, przygotowanym przez uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu pod kierunkiem Pani Julii Springer. Następnie nauczyciele grup 5 i 6 – latków przeprowadzili scenariusze zajęć przygotowane przez panią Violettę Bączyk oraz zapoznali dzieci z książką H. Kraljic pt. „Janek jest inny”. Celem zajęć było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat specyfiki zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec osób ze spektrum autyzmu. Nauczyciele grup młodszych zorganizowali pogadankę, w trakcie której zapoznali dzieci ze specyfiką zaburzeń autystycznych. O godzinie 10.30 wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami wzięli udział w marszu ulicami Kaźmierza. Uczestnicy pochodu, chcąc podkreślić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu, trzymali w dłoniach niebieskie balony. Miejscem docelowym był Urząd Gminy i spotkanie z Wójtem Gminy Kaźmierz – Zenonem Gałką oraz z Dyrektorem Gminnego Zespołu Oświatowego – Januszem Stróżykiem. Organizatorkami dnia autyzmu były panie: Violetta Bączyk, Hanna Tomikowska, Katarzyna Nowak, Daria Kornacka. Dekoracje przygotowała pani Joanna Gawłowska. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali Strażacy z OSP w Kaźmierzu.

Daria Kornacka

WIZYTA PANI DENTYSTKI KASI W PRZEDSZKOLU

 

W dniu 25.03.2019r. przedszkolaków z naszej  grupy odwiedziła pani dentystka Kasia, mama naszej Zosi. Na początku spotkania Pani dentystka opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby:

– jak należy się odżywiać

-jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty. Następnie demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów. Pokazała również swoje narzędzia pracy. Dzieci mogły obejrzeć model uzębienia. Odbyła się też sesja pytań zadawanych przez przedszkolaków, w której otrzymały one odpowiedzi na nurtujące je problemy. Na zakończenie dzieci dowiedziały się o przygodach małej Lukrecji. Obejrzały film pt: „ Zosia w gabinecie stomatologicznym”. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały kolorowe piękne naklejki i mogły się poczęstować pysznymi wypiekami Zosi i jej mamy.

K. Subsar

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu „ Krasnal Hałabała”

Dnia 21.03.2019 r.  w przedszkolu „ Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu świętowano Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od obejrzenia przedstawienia pt: Zimę żegnamy, wiosnę witamy w wykonaniu grupy Szpaczki pod kierunkiem pani Justyny Barańskiej i Marii Klapczyńskiej. Grupa Zajączki pod kierunkiem pani Anny Górnej i Agnieszki Bielejewskiej przygotowała  koncert wiosenny. Po wspaniałych występach,  dzieci i ich panie udały się na spacer, podczas którego żegnano zimę i witano wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy, którą przygotowała pani Katarzyna Subsar z grupą Słowiki, nie mogło oczywiście zabraknąć gaiku symbolizującego nadejście wiosny, który przygotowała grupa Jaskółki z paniami Violettą Bączyk i Agatą Bielik. Korowód zakończył swoją podróż w ogrodzie przedszkolnym, gdzie Marzanna została pożegnana według tradycji. Następnie wszystkie oddziały powróciły do przedszkola, by skonstruować mapę mentalną dotyczącą Wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych podopiecznych sprawią, że Wiosna zawita do Nas na dobre. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zakup instrumentów muzycznych, które mogliśmy wykorzystać podczas pochodu.

M. Marecka