Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy od 01.08.2022 r. dzieci zapisane na dyżur wakacyjny. Przedszkole funkcjonuje od godziny 6.00-17.00.

Prosimy kierować się do wejścia przy placu zabaw. Od sierpnia zapraszamy rodziców do naszego przedszkola. Rodzice osobiście wprowadzają dziecko do placówki, bezpośrednio do sali.

Podział grup:

Jaskółki – sala Jaskółki parter

Jeżyki -sala Jeżyki parter

Borsuczki, Wiewiórki, Misie – sala na piętrze Misie

Szpaczki, Zajączki, Sówki – sala na piętrze Wróbelki

Dzieci z oddziałów Bytyń, Gaj Wielki, Przedszkole Akademia Małego Olimpijczyka i Myszka Miki- sala na parterze Borsuczki.

Z Rodziną na Imieniny Krasnala Hałabały

Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym roku, po długiej przerwie, mogliśmy świętować kolejne, tym razem już szesnaste, Imieniny naszego Patrona – Krasnala Hałabały.

Dzień Imienin powitał nas błękitnym niebem i pięknym słońcem. Od samego rana przygotowywałyśmy się na przybycie gości. W ogrodzie przedszkolnym stanęła scena, na której wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, prezentując gościom skomplikowane układy taneczne, na scenie odegrane zostało także przedstawienie pod tytułem „O Jasiu i Małgosi na szczęście i zdrowie”, przygotowane przez pracownice przedszkola, zatańczyła dla nas także Zumba Sila. Na przybyłych gości czekała również moc innych atrakcji – kolorowe „dmuchańce” dla najmłodszych, artystyczne malowanie twarzy, wakacyjne warkoczyki, zawody sportowe, zabawy sensoryczne, kolorowe mega bańki i bogato zaopatrzony bufet, a także stoiska z kosmetykami przyjaznymi dla otaczającej nas przyrody. Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła do zwiedzania wóz strażacki, a Druhowie strażacy służyli zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem przyczynili się do realizacji naszej najważniejszej przedszkolnej imprezy imieninowej serdecznie dziękujemy, a jest komu dziękować, bo jak zwykle rąk do pracy było sporo, pomagały nam dzieci oraz rodzice, z Radą Rodziców na czele. Jak zawsze, mogłyśmy liczyć na naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy także i tym razem przekazali nam swoje wsparcie.

Do zobaczenia w przyszłym roku !

H. T.

Warsztaty w Młyn Pizza

Wszystkie grupy przedszkolne miały okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych, podczas których poznały sekrety klasyki kuchni włoskiej. Wspólnie uczyły się robić pizze 🙂 Dowiedziały się, m. in. z czego zrobiony jest sos pomidorowy, ile czasu ciasto powinno spędzić w lodówce oraz co jest niezbędnym wyposażeniem pizzerii – łopata… operacyjna. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie 🙂

Dziękujemy MŁYN Pizza za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałych warsztatów kulinarnych .

Joanna Król

Dzień Sportu

W tym roku z okazji Dnia Sportu przedszkolaki wzięły udział w ósmej edycji akcji „Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym, czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Dzieci brały również udział w bajkowych aktywnościach sportowych, do wykonania otrzymały zadania z bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, a także z wierszy „Okulary” i „Rzepka”. Zadania sprawiły dzieciom dużo radości, wszyscy zostali nagrodzeni medalami oraz skosztowali przepysznych lodów.

W akcji „Sprintem do maratonu” wzięło udział 175 osób -149 dzieci i 26 pracowników przedszkola. Łączny dystans jaki udało nam się pokonać to 37300 m.

Marlena Grenda, Katarzyna Nowak, Joanna Szepczyńska

Bajkowe Nutki

Wczoraj wzięłyśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Monikę Kluzę instruktorkę warsztatów muzyczno-teatralnych, autorkę bajek, wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Pani Monika organizuje i prowadzi autorskie warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli z wykorzystaniem idei Carla Orffa, propaguje amerykański system Chroma Notes®, wykorzystujący paletę kolorów do kodowania dźwięków umożliwiających grę na tęczowych instrumentach.

Podczas spotkania poznałyśmy wspaniałe propozycje piosenek, zabaw ruchowych, tańców, z wykorzystaniem autorskiej muzyki oraz ciekawych rekwizytów, które z łatwością same możemy stworzyć.

Najbardziej lubimy takie właśnie spotkania, pełne dobrej energii i pomysłów, które możemy wdrożyć do pracy z dziećmi.

H.T.

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, to wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

W tym szczególnym dniu zajęcia dydaktyczne, dla wszystkich grup, zostały przygotowane przez panie Iwonę Klimas i Katarzynę Majewicz – Derak. Dzieci otrzymały list od Krasnala Hałabały, poznały przygody pewnego dzielnego ptaka z bajki terapeutycznej „O dzięciołku Kornelku, który nigdy nie nauczył się latać”, powstały też piękne plakaty mówiące o prawach osób niepełnosprawnych.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że niepełnosprawność nie może być przyczyną żadnej dyskryminacji

„Wielkanoc w koszyku i na łące”

Dzisiaj w naszym przedszkolu od samego rana działo się wiele pięknych rzeczy. Przybył do nas ksiądz Krzysztof Musiał żeby poświęcić potrawy wielkanocne, czekające w tradycyjnie przystrojonych przez każdą z grup koszyczkach. Po uroczystym śniadaniu, zjedzonym przy pięknie nakrytym stole, obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez nasze najmłodsze przedszkolaki z grup Jaskółek i Jeżyków. Dzieci wcieliły się w wielkanocne role i wystąpiły jak na prawdziwych artystów przystało – przepięknie, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Oczywiście nie zabrakło odwiedzin Zajączka, który każdemu przyniósł drobny prezent, jednak nie było łatwo go znaleźć, bo Zajączek ukrył upominki w naszym wiosennym ogrodzie i pobliskim parku.

Nawet pogoda dzisiaj postanowiła być nam przychylna i poczęstowała nas pięknym i ciepłym słońcem 🙂

H.T.

Ukraińskie Pląsy Znikające Dąsy

Wczoraj uczestniczyłyśmy w warsztatach prowadzonych przez Hankę Warchołowską, mamę, pedagoga i trenera, członka zarządu poznańskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Szkolenie powstało w ramach cyklu „Muzyka Dookoła Świata”, zawierało w sobie trzynaście zabawa muzyczno – ruchowych do wykorzystania podczas różnych przedszkolnych aktywności. Wszystkie piosenki nagrane zostały w języku ukraińskim, zostały przygotowane z niezwykłą starannością, a sposób ich przekazu przez prowadzącą wprawił nas w niezwykle pozytywny nastrój. Odzwyczajone od warsztatów stacjonarnych tym bardziej cieszyłyśmy się, że mogłyśmy wziąć w nich udział.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie szkolenia całkowicie bezpłatnie, za energię i dobry nastój, a przede wszystkim za dawkę nowych, ciekawych zabaw, których w przedszkolu nigdy za mało 🙂

H.T.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

We wcześniejszym wpisie wspominałam, że 2 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przedstawiłam także piękne grafiki przygotowane przez Paulę Napierałę, absolwentkę naszego przedszkola, a przede wszystkim siostrę Jeremiego, naszego przedszkolaka będącego dzieckiem Autystycznym.

W tym, tak ważnym dla nas dniu, każda z nauczycielek przeprowadziła zajęcia dydaktyczne o tematyce związanej z obchodzonym Dniem Autyzmu, zorganizowaliśmy również niebieski przemarsz do Urzędu Gminy w Kaźmierzu, po drodze rozdając ulotki aby przybliżyć mieszkańcom Kaźmierza, czym jest Autyzm i jakie zachowania może przejawiać dziecko Autystyczne, co często spotyka się z niezrozumieniem ze strony ludzi, którzy nigdy wcześniej się z nim nie spotkali. Mamy nadzieję, że dzięki nam chociaż kilka osób wie teraz więcej na ten temat.

Pod budynkiem Urzędu Gminy odśpiewaliśmy piosenkę „Niebieski kolorem nieba” i podziękowaliśmy wspierającym nas w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych instytucjom. Na ręce oczekujących na nasze przybycie Osobistości dzieci złożyły prezenty związane z tematyką obchodzonego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przygotowane przez naszą artystyczną duszę, Joannę Król oraz wspomnianą wcześniej Paulę Napierałę.

Dziękujemy również strażakom, którzy jak zawsze zadbali o nasze bezpieczeństwo podczas niebieskiego spaceru.

H. T.

Spotkanie integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy

W minioną sobotę zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy, inicjatorami imprezy były AS „Orlik” Kaźmierz i OSP Kaźmierz. Na spotkaniu z udziałem dzieci nie mogło zabraknąć gier i zabaw, które oczywiście najlepiej organizują nauczycielki przedszkola 🙂 dzięki uprzejmości pani dyrektor mogłyśmy podczas spotkania wykorzystać przedszkolne pomoce. Wśród przybyłych nie zabrakło znajomych nam twarzy naszych przedszkolaków, zarówno tych z Polski jaki i tych z Ukrainy, miałyśmy okazję poznać nowe osoby, porozmawiać i pobawić się.

To było słoneczne i piękne popołudnie, pełne dobrej energii, uśmiechów i zabawy.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za okazane nam zaufanie i zaproszenie.

H. T.