Akcja „Cytrynka” z udziałem przedszkolaków Hałabały

W piątek, 26 maja, w ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały”, dzieci 6-letnie z grup: „Jeżyków” i „Wiewiórek” uczestniczyły w akcji „Cytrynka”. Wraz z funkcjonariuszem kaźmierskiej policji „zatrzymywały” kierowców i przypatrywały się, jak przebiega kontrola drogowa. Wspólnie z policjantem określały, czy uczestnicy ruchu poruszali się po drodze prawidłowo: czy mieli zapięte pasy i włączone światła, czy posiadali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, czy w samochodzie była gaśnica i trójkąt.  Jeśli kierowcy nie popełnili żadnego wykroczenia, otrzymywali od dzieci jabłko, jednak jeśli naruszyli pewne przepisy, otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy z uśmiechem na ustach witali się z dziećmi i poddawali „kontroli”. Większość otrzymywała jabłko, byli jednak też tacy, którzy odjeżdżali i z jabłuszkiem i z cytrynką. Panu policjantowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie akcji, która okazała się dla dzieci nie tylko pouczającą lekcją, ale i ekscytującą przygodą.

Przedszkolaki u strażaków

W piątek 19. maja, w upalne przedpołudnie, przedszkolaki z Przedszkola „Krasnal Hałabała” odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu. W ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały” dzieci miały okazję „zwiedzić” remizę, obejrzeć wóz strażacki i sprzęty, którymi strażacy dysponują podczas różnych akcji, gaśniczych czy ratowniczych. Z pracą tych dzielnych ludzi zapoznawali się „od podszewki” dzięki opowieściom „gospodarza” tego miejsca, Pana Zenona Pawlaczyka. Druh oprócz zapoznania dzieci z pracą strażaka podczas wypadków i innych akcji, pokazał ordery i odznaczenia, które otrzymują strażacy za swoją dzielną postawę, i przybliżył postać patrona strażaków, świętego Floriana. Chętne osoby ( w tym przypadku panie) miały możliwość zaprezentowania się w strażackim stroju wraz z całym jego ekwipunkiem. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego uruchomienia sikawki strażackiej, pod prysznicem której można było złapać orzeźwienie. Po tej wizycie, dzieci z rozpromienionymi twarzami jeszcze długo opowiadały: „Ale chciałbym/abym zostać strażakiem…”

Dziękujemy druhom z jednostki OSP w Kaźmierzu za ciepłe przyjęcie i możliwość przyjrzenia się zawodowi strażaka z bliska.

Uśmiech dla Majki

Tuż przed świętami wielkanocnymi dzieci z przedszkola „Krasnala Hałabały” w Kaźmierzu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bytyniu mieli możliwość wzięcia udziału w akcji charytatywnej pt. „Kartki dla Majki”. Celem akcji było wykonanie kartki świątecznej i przekazanie jej poprzez wrzucenie do specjalnego pudełka lub wysłanie pocztą do Mai Nawrot z Młodaska. Dziewczynka, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce na co dzień nie jest otoczona gronem uśmiechniętych rówieśników. Stworzone przez kolegów i koleżanki kartki miały być krokiem w stronę Mai, wlać weń odrobinę radości, być potwierdzeniem pamięci i wsparcia. Otworzyć dziecięce serca nie było trudno – przedszkolaki oraz uczniowie wraz z rodzicami  i paniami chętnie włączyli się do akcji. Dziewczynka otrzymała przepięknie wykonane kartki z mnóstwem ciepłych i serdecznych życzeń. Maja przeglądała je wraz mamą, dotykała, wysłuchiwała przekazane życzenia i… uśmiechała się.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie wspaniałe „dzieło”, które zainicjowała w kierunku Mai pani Paulina Pawłowska, organizatorka akcji, której serdecznie dziękujemy.

Przegląd Piosenki Przedszkolnej

11.05.2017 r. odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej na szczeblu gminnym, w konkursie wzięło udział wiele reprezentantów naszego przedszkola, artyści zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności wokalnych i repertuarowych.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się Marcel N., Julia S., Wiktoria K., Barbara K., Amelia R.
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pani Majce M. serdecznie dziękujemy za zdjęcia.