Uśmiech dla Majki

Uśmiech dla Majki

Tuż przed świętami wielkanocnymi dzieci z przedszkola „Krasnala Hałabały” w Kaźmierzu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bytyniu mieli możliwość wzięcia udziału w akcji charytatywnej pt. „Kartki dla Majki”. Celem akcji było wykonanie kartki świątecznej i przekazanie jej poprzez wrzucenie do specjalnego pudełka lub wysłanie pocztą do Mai Nawrot z Młodaska. Dziewczynka, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce na co dzień nie jest otoczona gronem uśmiechniętych rówieśników. Stworzone przez kolegów i koleżanki kartki miały być krokiem w stronę Mai, wlać weń odrobinę radości, być potwierdzeniem pamięci i wsparcia. Otworzyć dziecięce serca nie było trudno – przedszkolaki oraz uczniowie wraz z rodzicami  i paniami chętnie włączyli się do akcji. Dziewczynka otrzymała przepięknie wykonane kartki z mnóstwem ciepłych i serdecznych życzeń. Maja przeglądała je wraz mamą, dotykała, wysłuchiwała przekazane życzenia i… uśmiechała się.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie wspaniałe „dzieło”, które zainicjowała w kierunku Mai pani Paulina Pawłowska, organizatorka akcji, której serdecznie dziękujemy.