Akcja „Cytrynka” z udziałem przedszkolaków Hałabały

W piątek, 26 maja, w ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały”, dzieci 6-letnie z grup: „Jeżyków” i „Wiewiórek” uczestniczyły w akcji „Cytrynka”. Wraz z funkcjonariuszem kaźmierskiej policji „zatrzymywały” kierowców i przypatrywały się, jak przebiega kontrola drogowa. Wspólnie z policjantem określały, czy uczestnicy ruchu poruszali się po drodze prawidłowo: czy mieli zapięte pasy i włączone światła, czy posiadali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, czy w samochodzie była gaśnica i trójkąt.  Jeśli kierowcy nie popełnili żadnego wykroczenia, otrzymywali od dzieci jabłko, jednak jeśli naruszyli pewne przepisy, otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy z uśmiechem na ustach witali się z dziećmi i poddawali „kontroli”. Większość otrzymywała jabłko, byli jednak też tacy, którzy odjeżdżali i z jabłuszkiem i z cytrynką. Panu policjantowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie akcji, która okazała się dla dzieci nie tylko pouczającą lekcją, ale i ekscytującą przygodą.