Przedszkolaki u strażaków

W piątek 19. maja, w upalne przedpołudnie, przedszkolaki z Przedszkola „Krasnal Hałabała” odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu. W ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały” dzieci miały okazję „zwiedzić” remizę, obejrzeć wóz strażacki i sprzęty, którymi strażacy dysponują podczas różnych akcji, gaśniczych czy ratowniczych. Z pracą tych dzielnych ludzi zapoznawali się „od podszewki” dzięki opowieściom „gospodarza” tego miejsca, Pana Zenona Pawlaczyka. Druh oprócz zapoznania dzieci z pracą strażaka podczas wypadków i innych akcji, pokazał ordery i odznaczenia, które otrzymują strażacy za swoją dzielną postawę, i przybliżył postać patrona strażaków, świętego Floriana. Chętne osoby ( w tym przypadku panie) miały możliwość zaprezentowania się w strażackim stroju wraz z całym jego ekwipunkiem. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego uruchomienia sikawki strażackiej, pod prysznicem której można było złapać orzeźwienie. Po tej wizycie, dzieci z rozpromienionymi twarzami jeszcze długo opowiadały: „Ale chciałbym/abym zostać strażakiem…”

Dziękujemy druhom z jednostki OSP w Kaźmierzu za ciepłe przyjęcie i możliwość przyjrzenia się zawodowi strażaka z bliska.