Dzień mamy i taty u „Wiewiórek”

Dnia 28 maja grupa dzieci 3,4 letnich zorganizowała w ogrodzie przedszkolnym uroczystość z okazji dnia mamy i taty. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki. Na zakończenie części artystycznej dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

W drugiej części tego rodzinnego spotkania był słodki poczęstunek i grillowanie kiełbasek. Ten rodzinny piknik długo pozostanie w pamięci, tym bardziej że pogoda dopisała.

AKCJA „CYTRYNKA” W PRZEDSZKOLU „ KRASNAL HAŁABAŁA” W KAŹMIERZU

Dnia 22.05.2018 r., w ramach projektu „Bezpieczne przedszkolaki Hałabały”, dzieci 6-letnie z grup: „Wróbelki” i „Zajączki” uczestniczyły w akcji „Cytrynka”. Wraz z funkcjonariuszem kaźmierskiej policji „zatrzymywały” kierowców i przypatrywały się, jak przebiega kontrola drogowa. Wspólnie z policjantem określały, czy uczestnicy ruchu poruszali się po drodze prawidłowo: czy mieli zapięte pasy i włączone światła, czy posiadali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, czy w samochodzie była gaśnica i trójkąt. Jeśli kierowcy nie popełnili żadnego wykroczenia, otrzymywali od dzieci jabłko, jednak jeśli naruszyli pewne przepisy, otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy z uśmiechem na ustach witali się z dziećmi
i poddawali „kontroli”. Większość otrzymywała jabłko, byli jednak też tacy, którzy odjeżdżali i z jabłuszkiem i z cytrynką. Panu policjantowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie akcji, która okazała się dla dzieci nie tylko pouczającą lekcją, ale i ekscytującą przygodą.

M. Marecka

Projekt „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały”

Dnia 15.05.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego pana Łukasza Maczyszyn. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu przed przyjazdem pogotowia ratunkowego ( jak należy sprawdzić przytomność oraz w jaki sposób wezwać pomoc). Pan Łukasz przypomniał numery telefonów alarmowych i przeprowadził symulację rozmowy, wzywający-dyspozytor. Maluchy miały okazję poćwiczyć na fantomach sztuczne oddychanie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Serdeczne podziękowania składamy panu Łukaszowi Maczyszyn za ciekawą lekcję i strażakom z OSP Kaźmierz za wypożyczenie fantomów do resuscytacji.

Konkurs ekologiczny pt: „Przybornik” rozstrzygnięty

Konkurs, przeznaczony był dla dzieci 5, 6 letnich, miał na celu zaszczepienie w dzieciach świadomości ekologicznej, możliwości  powtórnego  wykorzystywania odpadów.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jakub Judek z grupy: „Szpaczki”, drugie miejsce zajęła Marta Kamińska , także z grupy: „Szpaczki”, trzecie miejsce Karolina Kaźmierczak z grupy: „Wróbelki” i czwarte miejsce  Małgorzata Judek z grupy :„Sówki”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i chęci  w tworzeniu ciekawych prac z surowców wtórnych .

Organizatorzy:  J. Gawłowska, K. Subsar

PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

Dnia 24.04.2018 punktualnie godz.. 16.30 grupa dzieci 3,4 letnich – „Wiewiórki” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców,  na przedstawienie pt.: „Wielkanoc”. Chociaż już dawno po świętach grupa nie zapomniała o swoich rodzicach i zaprezentowała swoim najbliższym przedstawienie, które rodzice nie mieli okazji obejrzeć podczas występu dla zbiorowości  przedszkolnej. Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Na zakończenie przedstawienia dzieci zaprosiły swoich rodziców do tańca.