Projekt „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały”

Projekt „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały”

Dnia 15.05.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego pana Łukasza Maczyszyn. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu przed przyjazdem pogotowia ratunkowego ( jak należy sprawdzić przytomność oraz w jaki sposób wezwać pomoc). Pan Łukasz przypomniał numery telefonów alarmowych i przeprowadził symulację rozmowy, wzywający-dyspozytor. Maluchy miały okazję poćwiczyć na fantomach sztuczne oddychanie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Serdeczne podziękowania składamy panu Łukaszowi Maczyszyn za ciekawą lekcję i strażakom z OSP Kaźmierz za wypożyczenie fantomów do resuscytacji.