Andrzejki

Wczorajszy dzień upłynął nam pod hasłem jesiennej piosenki i andrzejkowej zabawy.

W każdej grupie odbyły się  tradycyjne i mniej znane wróżby, a muzyka rozbrzmiewała aż do zupki. 

zapraszamy do galerii.

Jesień z piosenką

W miniony piątek w Gaju Wielkim odbył się już III Festiwal Piosenki Jesiennej, na którym nie zabrakło naszych przedszkolaków.

Reprezentanci Przedszkola „Krasnal Hałabała” zaprezentowali się w jesiennym repertuarze zdobywając II miejsce w konkursie oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Tobiaszowi i Weronice z grupy Jaskółek miejsca na podium oraz Alicji z grupy Szpaczków wyróżnienia, a dzielnym Jeżykom i Słowiczkom gratulujemy pięknego występu godnego największych braw ! 

Dziękujemy także organizatorom, cieszymy się niezmiernie, że możemy spotykać się z kadrą i przedszkolakami zaprzyjaźnionych placówek z terenu naszej gminy 🙂 

H. T.

Język angielski to wspaniała zabawa zobaczcie sami!

Captain Jack, Katie, Danny i Fluffy to znani naszym przedszkolakom bohaterowie. To właśnie oni towarzyszą im podczas zajęć z języka angielskiego. Dzięki nim, każda zabawa jest ciekawsza a przyswajanie języka angielskiego zdecydowanie łatwiejsze. Oni potrafią zachęcić każde dziecko do wspólnej zabawy. Jeżeli chcą Państwo utrwalać wiedzę dzieci, serdecznie zapraszam do kącika bibliotecznego po przygotowane materiały.

Anita Kliczykowska

nauczyciel języka angielskiego

Dzień Pluszowego Misia

„Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!”


Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada
rocznic powstania tej maskotki. Święto Pluszowego Misia nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się ciekawa historia sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku „Washington Post”. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy’s Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

Również i my świętowaliśmy dzisiaj z Misiem, każdy przedszkolaczek przyniósł swojego ukochanego pluszaka, a po śniadanku w każdej sali rozpoczęły się obchody misiowego święta. Panie zadbały o to, żeby Misiaki w przedszkolu oprócz zabawy i tanecznych wygibasów nauczyły się również nowych, ciekawych rzeczy i żeby do domku wróciły z pluszową główką pełną wiedzy, sami zobaczcie w galerii poniżej jak wesoło było dzisiaj w naszym przedszkolu. Niektórzy nawet wychodząc rano z domów postanowili pozostać w piżamach dla większej frajdy 😉

Hania Tomikowska

wiersz zaczerpnięty z internetu

 

Nasze sale pełne twórczych działań

Pod wpływem wydarzeń jakie miały miejsce w naszym przedszkolu w październiku, mowa o wizycie dyrektorów przedszkoli województwa wielkopolskiego opisaną we wcześniejszym poście, postanowiłam przybliżyć Państwu twórcze działania jakie mają miejsce w naszej placówce. Nie będą to jednak wydarzenia, o których głośno na naszym profilu facebookowym czy na niniejszej stronie internetowej, codziennie bowiem w zaciszu przedszkolnych sal dzieją się u nas rzeczy godne opisania i pokazania, o których mało kto wie, a które godne są otrzymać miano twórczych działań. 

Dzisiaj twórcza matematyka za sprawą Jaskółeczek i pani Violetty Bączyk.     

Pani Violetta jest rozkochana w matematyce. Jej ulubioną metodą jest metoda prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej rozwijania zdolności umysłowych dzieci wraz z ich edukacją matematyczną. Metoda jest efektem wieloletnich badań nad zjawiskami i przyczynami niepowodzeń szkolnych w uczeniu się matematyki. Jej realizacja pozwala u dzieci rozwinąć możliwości umysłowe oraz uzdolnienia do uczenia się matematyki w szkole. Jaskółeczki z matematyką bawią się codziennie poznając cyfry, figury geometryczne, kolory, pojęcia „mało” – „dużo”, zaznajamiając się z pojęciami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni, dodatkowo raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach „Matematyka w przedszkolu”. Dzięki bogatej bazie środków dydaktycznych na każdych zajęciach jest wesoło i kolorowo, a jak widać na załączonych zdjęciach, stoliki i krzesła też mogą posłużyć do nauki matematyki 🙂

Wkrótce zostaną opisane kolejne twórcze działania, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Hania Tomikowska

 

 

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaźmierzu, aby wręczyć wszystkim pracownikom skromne upominki i osobiście podziękować Paniom za ogromne serce włożone w swoją pracę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcenie i gotowość niesienia pomocy ludziom potrzebującym oraz życzymy, aby każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji, a nagrodą za trud i wysiłek niech będzie szacunek i wdzięczność osób, którym pomagacie.

Sandra Kubiak

Głośne czytanie ze Słodziakami

Grupa Jeżyków, na zaproszenie klasy II c, wybrała się do Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu na „Głośne czytanie ze Słodziakami”. Uczniowie klasy II przeczytali naszym przedszkolakom opowiadanie o przygodach słodziaków i pomogli przenieść się na skrzydłach wyobraźni do bajkowego lasu, a wiele się w nim działo… Przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii o losach ślimaka, borsuka, sowy i rysia, a potem odpowiadały na pytania dotyczące treści książki, z czym poradziły sobie doskonale.

Na tym nie skończyło się jednak spotkanie z przesympatycznymi uczniami, Jeżyki usiadły do szkolnych ławek i z pomocą uczniów wykonali zakładki do książek. Po wspólnej pracy, klasa II zabrała nasze przedszkolaki na szkolny plac zabaw.

W prezencie dostaliśmy książkę o przygodach słodziaków.

Jeżyki bardzo serdecznie dziękują uczniom oraz wychowawcy Pani Karolinie Tecław – Mruk za wspólnie spędzony czas!

Katarzyna Hasik

Święta Tuż, Tuż dlatego już dzisiaj zapraszamy na Kiermasz Świąteczny !

Zachęcamy do tworzenia bożonarodzeniowych ozdób w zaciszu domowym lub podczas warsztatów organizowanych w przedszkolu.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W środę 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 

Dbamy aby w naszym przedszkolu dzieci zawsze czuły się dobrze, bronimy ich praw i staramy się żeby codziennie na ich twarzach gościły uśmiechy:) W tak szczególnym dniu jaki świętowaliśmy dzisiaj chciałyśmy żeby było wyjątkowo.    Z tej okazji zaprosiłyśmy dzieci na montaż słowno – muzyczny poruszający temat odmienności w wyglądzie, tolerancji i empatii. Bohaterką była żabka Margolcia, która musiała nosić okulary, przez co spotkało ją odtrącenie ze strony przyjaciół. Dzieci bacznie obserwowały poczynania żabek, podpowiadały im właściwe zachowania dzięki czemu cała sytuacja znalazła szczęśliwy finał. 

Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaczków, w których odnajdujemy codziennie pozytywne zachowania, które dzielą się z nami swoimi przemyśleniami i od których uczymy się bezinteresowności i jesteśmy dumne z nas samych, że przełamujemy swoje kompleksy i kumkamy od rana ku uciesze naszych małych przyjaciół.

H.T.