Głośne czytanie ze Słodziakami

Grupa Jeżyków, na zaproszenie klasy II c, wybrała się do Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu na „Głośne czytanie ze Słodziakami”. Uczniowie klasy II przeczytali naszym przedszkolakom opowiadanie o przygodach słodziaków i pomogli przenieść się na skrzydłach wyobraźni do bajkowego lasu, a wiele się w nim działo… Przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii o losach ślimaka, borsuka, sowy i rysia, a potem odpowiadały na pytania dotyczące treści książki, z czym poradziły sobie doskonale.

Na tym nie skończyło się jednak spotkanie z przesympatycznymi uczniami, Jeżyki usiadły do szkolnych ławek i z pomocą uczniów wykonali zakładki do książek. Po wspólnej pracy, klasa II zabrała nasze przedszkolaki na szkolny plac zabaw.

W prezencie dostaliśmy książkę o przygodach słodziaków.

Jeżyki bardzo serdecznie dziękują uczniom oraz wychowawcy Pani Karolinie Tecław – Mruk za wspólnie spędzony czas!

Katarzyna Hasik