Cudowna Lampa Alladyna

Po raz kolejny wybraliśmy się na spektakl do kina, tak do kina 🙂 na „deskach Multikina” Teatr Fantazja wystawił sztukę dla dzieci. Nasze przedszkolaczki miały okazję już wcześniej być widzami tego teatru.

Tym razem dzieci poznały przygody Alladyna i słynnej lampy, w której mieszkał Dżin spełniający życzenia. Spektakl był niezwykle barwny dzięki kolorowym strojom, przepięknej muzyce oraz efektom świetlnym, ale to historia opowiedziana przez aktorów była najciekawsza.

Czekoladowy autobus

Wczoraj na naszym przedszkolnym parkingu zjawił się Czekoladowy Autobus – to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Powstał z myślą by odwiedzić każde dziecko, zarówno z większych miast jak również do małych miejscowości. Autobus ma służyć temu aby przekazać dzieciom wiedzę na temat jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego.

Scenariusz czekoladowych warsztatów wyglądał następująco:

• Organizatorzy dbają o to, by każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy MasterChef – w tym celu wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne czapeczki i fartuszki
  • Dzieci zostają zapoznane z historią czekolady
  • Kolejnym punktem programu jest degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywana jest czekolada o zawartości 85% kakao.
  • Następnie każde dziecko przy pomocy foremki wykonuje swoją czekoladkę .
  • Później następuje rysowanie wzorów czekoladą i ozdabianie ich innymi rodzajami masy czekoladowej
  • Następnie organizatorzy wręczają każdemu dziecku dyplomu Mistrza Czekolady
  • Prowadzący rozdają przygotowane kartoniki, w których dzieci zabiorą ze sobą przygotowane słodkości.

informacje zaczerpnięte ze strony

🎄🎄🎄Przedszkolakom i Rodzicom🎄🎄🎄
Niech magiczna moc
Wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość.
A Nowy Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
życzy: Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy przedszkola

Dzień jeden w roku

Jest taki dzień, jeden w roku, kiedy zasiadamy do wyjątkowego posiłku – jest to ostatni dzień przed przerwą świąteczną, kiedy jeszcze jesteśmy wszyscy razem, a tym wyjątkowym posiłkiem jest nasza przedszkolna mała Wigilia.

Już od samego rana nastrój był wyjątkowy, ponieważ Mikołaj zostawił w każdej sali worek pełen prezentów wraz z listem do dzieci. Każda grupa otrzymała nowe zabawki, z których wszyscy bardzo się ucieszyli 🙂 Mikołaj dokładnie wiedział czego naszym przedszkolaczkom brakuje w ich salach i dokładnie to umieścił w workach.

Po śniadaniu Borsuczki zaprosiły nas na uroczyste Jasełka, które przygotowały wszystkich na kolejny punk dnia – wspólny, odświętny posiłek poprzedzony łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń.

Świąteczna wycieczka

Jeżyki i Borsuczki zapragnęły uciec od świątecznych obowiązków i wybrały się wspólnie do Parku Rozrywki „Rodzinka”. Wspaniała zabawa połączona z wizytą Mikołaja dała wiele radości zarówno małym jak i dużym 🙂

Dziewczynka z zapałkami

Jaskółeczki wraz z paniami Violettą, Kasią i Agatką zaprosiły do przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z tej okazji przygotowały przepiękne przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”, baśń ta jest nam wszystkim doskonale znana, jest także doskonałym przesłaniem na Święta Bożego Narodzenia mówiącym o empatii.

Wigilia dla osób starszych i samotnych

13 grudnia Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowała spotkanie wigilijne.
W świątecznym spotkaniu uczestniczyły osoby starsze – samotne.

Nasze Borsuczki przygotowały dla przybyłych gości Jasełka.