Pożegnania nadszedł czas

W życiu każdego nauczyciela przychodzi taka chwila, w której czas pożegnać ukochane przedszkole i bliskie sercu osoby – dzieci i współpracowników. Taki moment nadszedł dzisiaj dla naszej kochanej Pani Iwonki, która po wielu latach pracy udała się na zasłużoną emeryturę.

Panią Iwonkę zna wiele pokoleń absolwentów naszego przedszkola, jest osobą, która pozostawi nam swój optymizm, energię i mnóstwo pomysłów, które miała w głowie i którymi chętnie się dzieliła.

Filharmonia Pomysłów

Od wielu lat nasze przedszkole współpracuje z Filharmonią Pomysłów. Filharmonia organizuje teatralno-muzyczne spotkania dla przedszkolaków.

Raz w miesiącu gościmy u nas prawdziwych aktorów, którzy wprowadzają nas do artystycznego świata różnorodnych gatunków muzycznych, instrumentów, postaci z bajek i wielu innych zachwycających ciekawostek.

Możemy podziwiać piękne stroje artystów, a muzyka zawsze gra na żywo.

Dzisiaj również gościliśmy u nas Filharmonię Pomysłów.

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i pracowników w dniu dzisiejszym o godzinie 8.50 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkolnego. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła pani Dyrektor. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała koordynator ds. BHP i PPOŻ pani Marzena Marecka. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i pracowników umiejętności właściwych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego opuszczenia budynku. Ćwiczenia przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Kaźmierz za czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem akcji.

Fotorelacja na naszym przedszkolnym profilu

M.M.

Zapraszamy do zabawy – możemy wygrać wspaniałe książki dla naszego przedszkola

W komentarzach pod postem
typujemy przedszkole (oczywiście Krasnal Hałabała), które powinno otrzymać pakiet dziesięciu książek dla dzieci. Wygra przedszkole, którego nazwa w komentarzach pojawi się najczęściej. Jedna osoba może tylko raz oddać swój głos. Zapraszam do zabawy. Udostępniajcie i znajomych zachęcajcie. Każdy głos jest na wagę złota.

Bawimy się do 6 grudnia do godziny 12:00.

Wówczas Mikołaj Święty rozda książkowe prezenty. Pakiet książek dla przedszkola od Wydawnictwa Tekturka 👉https://wydawnictwo-tekturka.pl/ Natomiast Czyt-NIK wręczy dwie książki niespodzianki osobie, która najciekawiej uzasadni swój wybór.

Autorem info-grafiki jest Michał Bullik.

(tekst zaczerpnięty z Facebooka)

Obchody Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości grupa Słowiki, pod kierunkiem pań Karoliny Zarębskiej, Iwony Przybylak i Marii Grześkowiak, zaprosiła społeczność przedszkolną na uroczystą Akademię. Wychowanie w miłości do Ojczyzny,  kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji ” Szkoła do Hymnu”, która jest kontynuacją zeszłorocznej akcji Rekord dla Niepodległej, o godzinie 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy odśpiewali hymn narodowy.

Konkurs Piosenki Jesiennej

W środę, 6 listopada odbyły się eliminacje wewnętrzne do konkursu piosenki jesiennej, w których wzięły udział dzieci z grup Szpaczki, Jaskółki, Jeżyki i Słowiki.
Wszyscy artyści zostali zakwalifikowani do eliminacji gminnych.

Serdecznie gratulujemy talentów wokalnych.