Światowy Dzień Zwierząt

Dzisiaj Wiewióreczki wraz z wychowawcami odwiedziły „Przytulisko u Wandy”w Przyborówku, miejsce, które jest prawdziwą oazą dla bezdomnych, porzuconych zwierząt. Dzieci przekazały karmę zebraną w przedszkolu w ramach Światowego Dnia Zwierząt.

Pomysł na wprowadzenie Światowego Dnia Zwierząt narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. 

Magiczna Moc Bajek Moduł I

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasze przedszkolaki zrealizowały założenia I Modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” przewidziane na miesiąc październik: 

1. Pomocnicy Kopciuszka- zorganizowano quiz wewnątrz przed szkolny.
2. Międzypokoleniowe działania- zabawy kulinarne z seniorami.
3. Ja potrzebuję Ciebie- ty potrzebujesz mnie- każdy jest ważny- mały, duży i starszy, koncert dla seniorów.
4. W każdym wieku w duszy gra- warsztaty artystyczno-muzyczne z seniorami.
5. Pracuś- zaprojektowano odznaki grupowe.
6. Kopciuszek zaprasza na bal- zorganizowano balik z dziećmi i rodzicami.
7. Zaczarowana dynia- przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą karocę z dyni.
8. Kryształowy pantofelek- zorganizowano konkurs plastyczny.
9. W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta. W każdym oddziale zorganizowano dzień czyścioszka.

M.M.

Przedszkolaki Pamiętają

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowało działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypadła na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. 

W ramach akcji „Szkoła pamięta” można było:

  • uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;   

  • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;

  • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

  • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;

  • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;

  • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;

  • zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami; 

  • zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie; 

  • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

 

 

Jesienne Bale

Jesień to taka piękna pora roku – kolorowa i radosna 🙂 i nawet jeśli za oknem pada deszcz, to w naszym przedszkolu świeci słońce i rozbrzmiewa wesoła nuta.

We wtorek 29 października przedszkolaki wybrały się na Jesienny Bal. Od rana bawiły się maluszki, nieco później zabawę rozpoczęły średniaki i starszaki. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Pana Waldemara – przyjaciela naszego przedszkola z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu, który porywał do tańca zarówno dzieci jak i panie.

H. T.

Pasowanie Sóweczek

W poniedziałek 28 października odbyło się uroczyste Pasowanie naszych najmłodszych Przedszkolaków przez panią dyrektor Justynę Barańską.

Sóweczki wykazały się znajomością kolorów, umiejętnością segregowania darów Pani Jesieni, zaśpiewały również piosenkę i złożyły uroczyste ślubowanie, wszystkie zadania zostały przygotowane przez Wróżkę z Zaczarowanej Krainy, która przybyła na specjalnie zaproszenie Krasnala Hałabały 🙂 

H.T.

 

 

Przedszkole pełne twórczych działań

W czwartek 17 października dyrektorzy przedszkoli z województwa wielkopolskiego odwiedzili nasze przedszkole w ramach wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu „Krasnal Hałabała” oraz w pobliskim pałacu. Celem wyjazdu było wspólne inspirowanie do twórczych działań.

W trakcie pobytu w naszym przedszkolu dyrektorzy mieli okazję podziwiać grupę Wiewiórek w perfekcyjnie przygotowanym przez panie: Iwonę Przybylak i Sandrę Kubiak programie artystycznym. Były wiersze i wspaniałe tańce. Niczym w programie muzycznym pt. „Koncert życzeń” prowadzący składali życzenia. Nie zabrakło dołączonych do życzeń piosenek i układów tanecznych (w wykonaniu najznakomitszych gwiazd muzycznych i wspaniałych tancerzy). Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa.

W trakcie spaceru edukacyjnego po przedszkolu uczestniczki obserwowały różnorodne zajęcia organizowane we wszystkich grupach. Zwiedziły placówkę: sale, gabinety terapeutyczne oraz ogródek sensoryczny.

Podczas części szkoleniowej odbywającej się w Pałacu dyrektorzy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach. W przerwach na uczestniczki czekał pyszny poczęstunek: ciasto oraz smaczny obiad prosto z przedszkolnej kuchni.

Panie miały okazję wziąć udział w warsztacie pt. „Stać się częścią sztuki” prowadzonym przez nauczycielkę z Przedszkola Krasnal Hałabała – Panią Joannę Gawłowską. Po krótkim wstępie teoretycznym, podczas którego został zaprezentowany konkurs plastyczno-scenograficzny pt. „Galeria żywych obrazów”(zorganizowany w przedszkolu 2 lata temu), 27 uczestniczek przeszło do działania. Zadaniem było przedstawienie wylosowanego obrazu z wykorzystaniem dostępnych rekwizytów, stworzonych stroi oraz własnego ciała i mimiki. Podczas warsztatów Panie wykazały się kreatywnością i wspaniałym poczuciem humoru. Szybko wciągnęły się w wir tworzenia – jak na krótki czas, efekty były imponujące.

Na zakończenie wizyty w nowej części przedszkola wystawiono spektakl pt. „Jabłonka” w wykonaniu grupy teatralnej Atofri.

Joanna Gawłowska

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycją w naszym przedszkolu jest przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku swoje talenty pokazała nam grupa Wiewiórek, która pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowała przedstawienie przepełnione humorem, śpiewem i tańcem. Widownia długo biła brawo, a pracownice przedszkola nuciły na przedszkolnych korytarzach melodie znanych piosenek 🙂 taki to wesoły dzień zgotowały nam Wiewióreczki. 

Dnia 18.10.2019 r. w restauracji Szklane Tarasy odbyło się spotkanie integracyjne obecnych i byłych pracowników. Pani Dyrektor Justyna Barańska podziękowała pracownikom za codzienny trud i serce wkładane w pracę z najmłodszymi.
Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Kaźmierz pana Zenona Gałki, który złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Wspaniała atmosfera, wspólne rozmowy, to wszystko sprawiło, że każda z pań poczuła się wyjątkowo tego dnia.