Przedszkole pełne twórczych działań

W czwartek 17 października dyrektorzy przedszkoli z województwa wielkopolskiego odwiedzili nasze przedszkole w ramach wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu „Krasnal Hałabała” oraz w pobliskim pałacu. Celem wyjazdu było wspólne inspirowanie do twórczych działań.

W trakcie pobytu w naszym przedszkolu dyrektorzy mieli okazję podziwiać grupę Wiewiórek w perfekcyjnie przygotowanym przez panie: Iwonę Przybylak i Sandrę Kubiak programie artystycznym. Były wiersze i wspaniałe tańce. Niczym w programie muzycznym pt. „Koncert życzeń” prowadzący składali życzenia. Nie zabrakło dołączonych do życzeń piosenek i układów tanecznych (w wykonaniu najznakomitszych gwiazd muzycznych i wspaniałych tancerzy). Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa.

W trakcie spaceru edukacyjnego po przedszkolu uczestniczki obserwowały różnorodne zajęcia organizowane we wszystkich grupach. Zwiedziły placówkę: sale, gabinety terapeutyczne oraz ogródek sensoryczny.

Podczas części szkoleniowej odbywającej się w Pałacu dyrektorzy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach. W przerwach na uczestniczki czekał pyszny poczęstunek: ciasto oraz smaczny obiad prosto z przedszkolnej kuchni.

Panie miały okazję wziąć udział w warsztacie pt. „Stać się częścią sztuki” prowadzonym przez nauczycielkę z Przedszkola Krasnal Hałabała – Panią Joannę Gawłowską. Po krótkim wstępie teoretycznym, podczas którego został zaprezentowany konkurs plastyczno-scenograficzny pt. „Galeria żywych obrazów”(zorganizowany w przedszkolu 2 lata temu), 27 uczestniczek przeszło do działania. Zadaniem było przedstawienie wylosowanego obrazu z wykorzystaniem dostępnych rekwizytów, stworzonych stroi oraz własnego ciała i mimiki. Podczas warsztatów Panie wykazały się kreatywnością i wspaniałym poczuciem humoru. Szybko wciągnęły się w wir tworzenia – jak na krótki czas, efekty były imponujące.

Na zakończenie wizyty w nowej części przedszkola wystawiono spektakl pt. „Jabłonka” w wykonaniu grupy teatralnej Atofri.

Joanna Gawłowska