Dzień Babci i Dziadka u Borsuczków

Dnia 22.01.18 o godz.17: 00 dzieci z grupy Borsuczki wystąpiły w sali kinowej przy Bibliotece Publicznej w Kaźmierzu dla swoich kochanych babć i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Pokłon pastuszków”, a także wyrecytowały i zaśpiewały piosenki dedykowane zaproszonym gościom. Występ został nagrodzony gorącymi brawami i uśmiechem na twarzach zgromadzonych. Po części artystycznej dzieci zaprosiły dziadków na gorącą kawę i słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Dzień Babci i Dziadka u „Wiewiórek” w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Dzień Babci i Dziadka u „Wiewiórek”
w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Dnia 23.01.2018 roku  punktualnie o godz. 16.30 rozpoczęła się uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Goście w 100% odpowiedzieli na zaproszenie swoich wnuków. Przygotowania do tej, jakże ważnej w życiu każdego przedszkolaka uroczystości, zajęły „Wiewiórkom” trochę czasu.  Na program artystyczny złożyły się wiersze, tańce i piosenki. Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki oraz zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”. Wieczór z Babcią i Dziadkiem długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego rodzinnego spotkania.

I.P.

Jesteśmy razem u Krasnala Hałabały

Dnia 24.01.2018 r. dzieci z grup Wróbelki i Szpaczki pod kierunkiem pani K. Nowak, A. Bielejewskiej, M. Mareckiej, M. Klapczyńskiej zaprosiły dzieci i panie z terenu Gminy Kaźmierz na przedstawienie pt: Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa. Dzieci w barwnych kostiumach i pięknej scenografii zaprezentowały swoje umiejętności teatralne. Aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa, do którego przybyli przedstawiciele różnych kontynentów. Spotkanie miało na celu integrację środowisk przedszkolnych. Dzięki temu doświadczeniu dzieci mogły lepiej się poznać i nawiązać ze sobą bliższe relacje. Pani Dyrektor podziękowała gościom z Niepublicznego Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Sokolnik Wielkich, oddziałom przedszkolnym
z Gaju Wielkiego, Bytynia i Sokolnik Wielkich za przybycie. Po części artystycznej wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i liczymy na dalszą współpracę.

Marzena Marecka

Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa

„Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa”

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez przedszkolaki           z najstarszych grup.

W piątek 12 stycznia 2018 r. dzieci z grup Wróbelki i Szpaczki wraz ze swoimi Paniami K. Nowak, A. Bielejewska, M.Marecka, M. Klapczyńska zaprosiły do sali kinowej w Kaźmierzu uczniów klas III z wychowawcami, panie z Stowarzyszenia Amazonki, przedstawicieli Uniwersytetu III Wieku i członków Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Pani Dyrektor Przedszkola Justyna Barańska przywitała zebranychgości i zaprosiła na obejrzenie jasełkowego przedstawienia. Publiczność z wielkim zainteresowaniem śledziła losy Bożego Dzieciątka, do którego przybywali przedstawiciele różnych kontynentów. Mali aktorzy wcielili się w rolę Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, trzech króli, japonek, afro-amerykanów, hawajek i indian, przybywających złożyć dary i pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i tańce, które napełniły zebranych świąteczną radością. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która dziękując przedszkolakom za pięknie przedstawione Jasełka, złożyła wszystkim noworoczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Sobkowiak Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu za udostępnienie sali kinowej.

Marzena Marecka Katarzyna Nowak

„Jasełka”

Dnia 22 grudnia 2017 r. odbyły się Jasełka pt: „Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa”
w wykonaniu dzieci z grup Szpaczki i Wróbelki pod kierunkiem pani M. Mareckiej,
K. Nowak i A. Bielejewskiej. W rolach głównych, Święta Rodzina, Aniołki, Pasterze, Królowie, dzieci z różnych kontynentów : Japonki, Hawajki, Arfo-amerykanie, Indianie.
W roli widzów Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Janusz Stróżyk, Pani Dyrektor Justyna Barańska, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Musiał, przedstawiciele Rady Rodziców, Emeryci i społeczność przedszkola. Aktorzy, przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus w trochę inny niż dotychczas sposób, otóż do nowo narodzonego oprócz pasterzy i króli, podążali przedstawiciele różnych kontynentów. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy byli zachwyceni grą aktorską przedszkolaków i wzruszeni atmosferą, która panowała w naszym przedszkolu. Dzieci za wspaniały występ otrzymały słodycze oraz ogromne brawa.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców,

którzy przygotowali przepiękne stroje dla swoich pociech.

Dziękujemy również wszystkim Paniom,

które pomogły Nam w tak ogromnym przedsięwzięciu.

Marzena Marecka