Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa

„Śpiewaj i tańcz Ziemio cała dla Jezusa”

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane przez przedszkolaki           z najstarszych grup.

W piątek 12 stycznia 2018 r. dzieci z grup Wróbelki i Szpaczki wraz ze swoimi Paniami K. Nowak, A. Bielejewska, M.Marecka, M. Klapczyńska zaprosiły do sali kinowej w Kaźmierzu uczniów klas III z wychowawcami, panie z Stowarzyszenia Amazonki, przedstawicieli Uniwersytetu III Wieku i członków Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Pani Dyrektor Przedszkola Justyna Barańska przywitała zebranychgości i zaprosiła na obejrzenie jasełkowego przedstawienia. Publiczność z wielkim zainteresowaniem śledziła losy Bożego Dzieciątka, do którego przybywali przedstawiciele różnych kontynentów. Mali aktorzy wcielili się w rolę Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, trzech króli, japonek, afro-amerykanów, hawajek i indian, przybywających złożyć dary i pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i tańce, które napełniły zebranych świąteczną radością. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która dziękując przedszkolakom za pięknie przedstawione Jasełka, złożyła wszystkim noworoczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Sobkowiak Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu za udostępnienie sali kinowej.

Marzena Marecka Katarzyna Nowak