Przed-Wielkanoc w przedszkolu

Przed-Wielkanoc w przedszkolu

Przedświąteczna środa w Przedszkolu „Krasnala Hałabały” upłynęła na świętowaniu. Punktualnie o godzinie 8:30 dziatwa przedszkola zgromadziła się w sali „Wiewiórek” ze strojnymi i wypełnionymi przysmakami koszykami wielkanocnymi. Jeden wydawał się piękniejszy od drugiego. W tym czasie przybył ksiądz proboszcz Krzysztof Musiał, by poświęcić przygotowane pokarmy. Następnie dzieci rozeszły się do swoich sal, by ze swoimi paniami skosztować wielkanocnych pyszności wprost z koszyka. Był to czas, podczas którego niektóre grupy szukały wielkanocnego zajączka, z nadzieją, że obdaruje ich upominkami. Po konsumpcji i biesiadzie przy stole, spotkaliśmy się wspólnie w sali „Zajączków” i „Leśnych skrzatów”, by uczestniczyć w części artystycznej,  przygotowanej przez nasze najmłodsze grupy: „Borsuczki” i „Słowiki” wraz ze swoimi paniami. Tym razem nie tyle, oglądaliśmy przedstawienie, co wyraźnie w nim uczestniczyliśmy, bawiąc się i tańcząc. Radości było co niemiara, i nawet pochmurny dzień nie przeszkodził wspólnemu świętowaniu.

Wielkanocne czytanie

Piątkowy poranek 7. kwietnia upłynął w przedszkolu „Krasnala Hałabały” pod znakiem książki i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Tego dnia, w ramach projektu „Goście w bibliotece, biblioteka w gościnie” podejmowaliśmy Panie: Zdzisławę Śmieszek, Wandę Grzybek i Marię Jaskułę z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Seniorki czytały dzieciom „ O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach. Panie chętnie inicjowały rozmowy  z dziećmi nt. przeczytanych utworów nawiązując do świąt i zwyczajów wielkanocnych. Dzieci aktywnie słuchały i chętnie włączały się do podejmowanych przez gości pogadanek. Bardzo dziękujemy naszym przemiłym Czytelniczkom za wizytę a Pani Elwirze Fronczak, koordynatorce projektu, za możliwość niecodziennych, „rozczytanych” spotkań.

Zajączek w przedszkolu

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych grupa przedszkolaków: „Wiewiórki” – dzieci  6-  letnie zaprosiły swoich niepełnosprawnych przyjaciół na spotkanie z „Zajączkiem Wielkanocnym”.  „Wiewiórki” w programie recytatorsko – muzyczno – tanecznym zaprezentowały swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi. To świąteczne spotkanie było też okazją do wspólnych zabaw integracyjnych.  W dalszej części spotkania przedszkolaki wręczyły swoim kolegom zostawione przez „Zajączka” upominki. Nasi goście skorzystali również ze słodkiego poczęstunku. Na zakończenie spotkania przedszkolaki i wychowawcy  złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania następującym darczyńcom za pomóc w ufundowaniu paczek świątecznych dla naszych podopiecznych:

Chacie Polskiej w Kaźmierzu,

– Hurtowni Spożywczej p. Nadolnego,

– „Jula” – sklep spożywczo – przemysłowy, ul. Nowowiejska

–   p. E. i S. Maćkowiakom,

–   p. M. Porzucek – Miśkiewicz,

–   p. N. Kmieć – Wojtanowskiej

–   p. A. Gumnej,

–  p.A. Gołąb,

– p. A. Graczyk ,

J.B. i I.P.

Światowy Dzień Autyzmu

31.03.2017 r. w przedszkolu Krasnal Hałabała w Kaźmierzu, obchodzono Światowy Dzień Autyzmu pod hasłem „Chcemy być sobą”. Kadra przedszkola wystawiła przedstawienie o przygodach Sówki, której nie lubiły inne ptaki, dlatego, że była inna, znalazła jednak przyjaciela w osobie Kamilka. Pod koniec historii inne ptaki zaakceptowały Sówkę taką jaka jest i również się z nią zaprzyjaźniły. Po spektaklu wszyscy udali się na niebieski pochód, przekazując przechodniom i włodarzom ulotki dotyczące autyzmu. Późnym popołudniem została zorganizowana konferencja, prezentację poświęconą autyzmowi przedstawiła pani Paulina Pawłowska, pani Julia i pani Marzena opowiedziały o funkcjonowaniu dziecka dotkniętego tym problemem.
Serdecznie gratulujemy pani V. Bączyk, P. Pawłowskiej, M. Bieleckiej i E. Sadowskiej za zorganizowanie Dnia Autyzmu.