Przed-Wielkanoc w przedszkolu

Przed-Wielkanoc w przedszkolu

Przedświąteczna środa w Przedszkolu „Krasnala Hałabały” upłynęła na świętowaniu. Punktualnie o godzinie 8:30 dziatwa przedszkola zgromadziła się w sali „Wiewiórek” ze strojnymi i wypełnionymi przysmakami koszykami wielkanocnymi. Jeden wydawał się piękniejszy od drugiego. W tym czasie przybył ksiądz proboszcz Krzysztof Musiał, by poświęcić przygotowane pokarmy. Następnie dzieci rozeszły się do swoich sal, by ze swoimi paniami skosztować wielkanocnych pyszności wprost z koszyka. Był to czas, podczas którego niektóre grupy szukały wielkanocnego zajączka, z nadzieją, że obdaruje ich upominkami. Po konsumpcji i biesiadzie przy stole, spotkaliśmy się wspólnie w sali „Zajączków” i „Leśnych skrzatów”, by uczestniczyć w części artystycznej,  przygotowanej przez nasze najmłodsze grupy: „Borsuczki” i „Słowiki” wraz ze swoimi paniami. Tym razem nie tyle, oglądaliśmy przedstawienie, co wyraźnie w nim uczestniczyliśmy, bawiąc się i tańcząc. Radości było co niemiara, i nawet pochmurny dzień nie przeszkodził wspólnemu świętowaniu.