Wielkanocne czytanie

Wielkanocne czytanie

  Piątkowy poranek 7. kwietnia upłynął w przedszkolu „Krasnala Hałabały” pod znakiem książki i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Tego dnia, w ramach projektu „Goście w bibliotece, biblioteka w gościnie” podejmowaliśmy Panie: Zdzisławę Śmieszek, Wandę Grzybek i Marię Jaskułę z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Seniorki czytały dzieciom „ O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach. Panie chętnie inicjowały rozmowy  z dziećmi nt. przeczytanych utworów nawiązując do świąt i zwyczajów wielkanocnych. Dzieci aktywnie słuchały i chętnie włączały się do podejmowanych przez gości pogadanek. Bardzo dziękujemy naszym przemiłym Czytelniczkom za wizytę a Pani Elwirze Fronczak, koordynatorce projektu, za możliwość niecodziennych, „rozczytanych” spotkań.