Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu

31.03.2017 r. w przedszkolu Krasnal Hałabała w Kaźmierzu, obchodzono Światowy Dzień Autyzmu pod hasłem „Chcemy być sobą”. Kadra przedszkola wystawiła przedstawienie o przygodach Sówki, której nie lubiły inne ptaki, dlatego, że była inna, znalazła jednak przyjaciela w osobie Kamilka. Pod koniec historii inne ptaki zaakceptowały Sówkę taką jaka jest i również się z nią zaprzyjaźniły. Po spektaklu wszyscy udali się na niebieski pochód, przekazując przechodniom i włodarzom ulotki dotyczące autyzmu. Późnym popołudniem została zorganizowana konferencja, prezentację poświęconą autyzmowi przedstawiła pani Paulina Pawłowska, pani Julia i pani Marzena opowiedziały o funkcjonowaniu dziecka dotkniętego tym problemem.
Serdecznie gratulujemy pani V. Bączyk, P. Pawłowskiej, M. Bieleckiej i E. Sadowskiej za zorganizowanie Dnia Autyzmu.