Wizyta stomatologa

W przedszkolu „Krasnala Hałabały” miała miejsce niecodzienna wizyta. Odwiedziła nas pani stomatolog z nowo powstałego gabinetu dentystycznego „Ewi – dent”. Pani doktor towarzyszył jej pomocnik, dr Ząbek. Nasz gość przypomniał jak ważne jest zachowanie właściwej higieny jamy ustnej, szczególnie w okresie szkolno-przedszkolnym. Dzieci z pomocą pani stomatolog określały, które produkty żywieniowe są przyjazne zębom, a które powodują ubytki. Pani podkreślała, jakie szkody może wyrządzić dieta uboga w wapń i witaminy oraz zapominanie o myciu zębów. Przytoczyła też historyjkę obrazkową, która miała pomóc oswoić się dzieciom z gabinetem stomatologicznym i wyzbyć się lęku przed dentystą. Na koniec przedszkolaki za uważne słuchanie otrzymały od naszych gości drobne upominki: kolorowankę i pastę do zębów. Dziękujemy pani stomatolog za przeprowadzone spotkanie i uświadamianie dzieci, że już od najmłodszych lat, o zęby trzeba dbać!