„Magiczna moc bajek” w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu od miesiąca października zaczęło realizować  Międzynarodowy projekt czytelniczy pt:   „ Magiczna moc bajek” autorstwa Anny Zielińskiej i Ludmiły Fabiszewskiej  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i czasopisma Bliżej Przedszkola. Głównym celem projektu jest promowanie czytania bajek             i baśni jako sposobu na rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób starszych i z niepełnosprawnością. Projekt zakłada realizację 8 modułów podzielonych na miesiące, zadania i  bajki które, należy przeczytać.   Moduł I porusza kwestię szacunku do drugiej osoby. W oddziałach nauczycielki  przeczytały  bajkę pt; Kopciuszek, dzieci zrealizowały zadanie „ w naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta”, zostały ogłoszone konkursy plastyczne na szklany pantofelek i karocę z dyni. Przedszkolaki wspólnie z paniami zaprojektowały odznaki pracusia. Pod koniec października zostanie zorganizowany quiz dla dzieci 5,6-letnich oraz koncert dla seniorów.  Przedszkole nawiązało współpracę z Uniwersytetem III wieku. Członkowie uniwersytetu aktywnie włączą się w realizację projektu.

Październik będzie dla Nas bardzo intensywnym miesiącem, który przeniesienie dzieci w niezwykłą krainę pełną magii. Szare jesienne dni ubarwimy sobie ciekawymi lekturami i mnóstwem innych aktywności.

M. Marecka

H. Tomikowska

Zbieramy nowe maskotki oraz materiały plastyczne dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych

JAKIE ZABAWKI ZBIERAMY
Przede wszystkim – NOWE. Nie będą zbierane zabawki używane, których nie możemy wręczać małym chorym pacjentom. Z tego względu prosimy o zostawienie przyczepionych metek do pluszaków.
Zabawki, które można dostarczać, to oczywiście wszelkiego rodzaju NOWE maskotki i zabawki, a także artykuły szkolne i książki.

JAKICH ZABAWEK NIE ZBIERAMY
nie zbieramy ani zabawek używanych, ani nowych, które są brudne lub zniszczone. Wszystkie zabawki przy dostarczaniu ich osobiście w dniach akcji będą sprawdzane i segregowane, a te, które nie spełnią naszych próśb, będą oddawane z powrotem.

GDZIE ZABAWKI BĘDĄ ROZDAWANE
Zabawki będziemy rozdawać małym pacjentom poznańskich szpitali, możliwe, że w tym roku udamy się także z naszą akcją do konińskiego szpitala.

Oddając używany telefon komórkowy – pomagasz innym

Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole przystępuje do akcji zbierania telefonów komórkowych. Po zebraniu przez naszą placówkę telefonów komórkowych zostaną one wysłane do Afryki lub Azji. Akcja ta mam charakter konkursu, im więcej zbierzemy, tym większą szansę mamy na zdobycie np. cyfrowego aparatu fotograficznego.

Zachęcamy Państwa do przynoszenia. Telefony można zostawiać w grupach u wychowawców.

Akcja trwa do 15 listopada 2019

ekophone_plakat_a4