„Magiczna moc bajek” w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

    Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu od miesiąca października zaczęło realizować  Międzynarodowy projekt czytelniczy pt:   „ Magiczna moc bajek” autorstwa Anny Zielińskiej i Ludmiły Fabiszewskiej  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i czasopisma Bliżej Przedszkola. Głównym celem projektu jest promowanie czytania bajek             i baśni jako sposobu na rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób starszych i z niepełnosprawnością. Projekt zakłada realizację 8 modułów podzielonych na miesiące, zadania i  bajki które, należy przeczytać.   Moduł I porusza kwestię szacunku do drugiej osoby. W oddziałach nauczycielki  przeczytały  bajkę pt; Kopciuszek, dzieci zrealizowały zadanie „ w naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta”, zostały ogłoszone konkursy plastyczne na szklany pantofelek i karocę z dyni. Przedszkolaki wspólnie z paniami zaprojektowały odznaki pracusia. Pod koniec października zostanie zorganizowany quiz dla dzieci 5,6-letnich oraz koncert dla seniorów.  Przedszkole nawiązało współpracę z Uniwersytetem III wieku. Członkowie uniwersytetu aktywnie włączą się w realizację projektu.

Październik będzie dla Nas bardzo intensywnym miesiącem, który przeniesienie dzieci w niezwykłą krainę pełną magii. Szare jesienne dni ubarwimy sobie ciekawymi lekturami i mnóstwem innych aktywności.

M. Marecka

H. Tomikowska