Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim Dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W 2019 roku obchodziliśmy jego 30. rocznicę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego Prawa Dziecka oczami naszych przedszkolaków i ich wychowawczyń.

Akcja wsparcia do szpitali również w naszym przedszkolu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach zorganizowała akcję na rzecz szpitali w Szamotułach i Poznaniu. Do przedsięwzięcia przyłączyło się nasze przedszkole. Akcja polegała na zbiórce artykułów higienicznych oraz wody, tak bardzo potrzebnych pracownikom służby zdrowia i pacjentom.

Rodzice naszych przedszkolaków stanęli na wysokości zadania i wzorowo wywiązali się ze zbiórki – był papier toaletowy, mydło, chusteczki higieniczne zarówno suche jak i nawilżane, ręczniki papierowe, woda, a nawet kisiel – „gorący kubek”.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak trudnym dla nas czasie i dziękujemy tym wszystkim, którzy otworzyli swoje serca.

Violetta Bączyk – koordynator akcji

Szanowni Rodzice!

W imieniu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zapraszamy do polubienia i obserwowania profili na Facebooku oraz Twitterze:

FB KO

FB WKO

TT:

Celem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest bezpośredni i szybszy przekaz informacji dotyczących działań w obszarze oświaty z całą wielkopolską społecznością, co traktować należy jako nasze wspólne dobro.

Z wizytą w Przyborówku

Październik to miesiąc poświęcony zwierzętom. W związku z tym w Przedszkolu „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu, odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt. Dzięki akcji udało nam się zebrać mnóstwo smakołyków, które zostały przekazane pupilom ze schroniska w Przyborówku w sobotnie popołudnie 7 listopada.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którym nie jest obojętny los porzuconych piesków i kotków, za pomoc w gromadzeniu darów.

Organizatorki

Katarzyna Nowak, Joanna Szepczyńska

„Szkoła do hymnu”

Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów. W akcję włączyli się także członkowie kierownictwa MEN i MNiSW, którzy w sposób wirtualny zaśpiewali hymn narodowy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu.

źródło www.gov.pl

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją pandemiczną, w której się znaleźliśmy komunikacja bezpośrednia oraz telefoniczna w naszej placówce została ograniczona. Prosimy o kontaktowanie się z nami poprzez chat aplikacji KidsUp oraz korzystanie z e-mailowej korespondencji ( przedszkolehalabala@onet.pl ), na którą niezwłocznie odpowiemy.

W sprawie opłat i zaległości prosimy bezpośrednio o kontakt telefoniczny z Gminnym Zespołem Oświatowym w Kaźmierzu pod numerami: 61 29 37 304 / 61 29 37 310 .

Prosimy o wyrozumiałość w związku z wprowadzeniem pracy zdalnej dla niektórych stanowisk.