Wigilia i gwiazdor u „Wiewiórek”

Dnia 22.12.2017 roku w naszej grupie odbyła się pierwsza wigilia i po raz pierwszy odwiedził nas gwiazdor. Tego dnia przyszliśmy odświętnie ubrani.

Już od rana panowała radosna atmosfera. Przygotowaliśmy wspólnie stół na wigilię. Punktem kulminacyjnym było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Po uroczystym posiłku wigilijnym przyszedł do nas długo oczekiwany gwiazdor, który wręczył nam piękne prezenty. Na zakończenie tego dnia pośpiewaliśmy wspólnie kolędy. Ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wychowawcy składają serdeczne podziękowania rodzicom za zakup prezentów dla dzieci.

Przyjaciele Józefa

21.12 Zajączki wraz z Paniami: Eweliną Sadowską, Anną Łukaszyk i Iwoną Pieluchą odwiedziły Całodobowy Dom Pomocy „Przyjaciele Józefa”. Dzieci zaśpiewały kilka kolęd i piosenek o tematyce świątecznej oraz wręczyły naszym gospodarzom ozdoby świąteczne, wykonane przez Zajączki z Panią Joanną Gawłowską, oraz słodką niespodziankę. Naszej wizycie towarzyszyły uśmiechy, ale też chwilę wzruszeń.

PRZEDSTAWIENIE DLA OSÓB SAMOTNYCH

Dnia 15.12.2017 r. dzieci z grupy Wróbelki miały okazję wystąpić dla osób samotnych z terenu Gminy Kaźmierz. Spotkanie Wigilijne zorganizowane zostało w restauracji Szklane Tarasy przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury i Księdza Proboszcza K. Musiała. Wróbelki przedstawiły sztukę pod tytułem ” Humory Pani Zimy”, występ wywołał uśmiech na twarzach zgromadzonych. Dzieci miały możliwość popisania się umiejętnościami aktorskimi, a goście przeżyć wspaniałe chwile podczas spotkania.
Cieszymy się, że mogliśmy w tak niewielki sposób sprawić radość innym. Dla naszych przedszkolaków była to okazja do nauki przełamywania tremy przed publicznością. Przede wszystkim jednak była to wspaniała nauka życia – życia wrażliwego i czułego na krzywdę innych. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie:

„Tak wiele można zrobić za tak niewiele”.

To był wspaniały czas.

POMOŻESZ, BO MOŻESZ!

19 grudnia 2017 r. nastąpiło uroczyste otwarcie gabinetu przeznaczonego do zajęć z terapeutą pedagogicznym, logopedą i psychologiem. Wszystko to efekt zaangażowania pracowników firmy Hochland, którzy poświęcili swój wolny czas, wyremontowali i urządzili pomieszczenie. Dzięki ich pracy gabinet będzie służył wielu przedszkolakom. Warto wspomnieć, iż firma Hochland bierze udział w projekcie ” Podziel się SERcem”, którego ideą jest promocja postawy ” Pomagam”.Tak szczodry gest ze strony wolontariuszy wpłynął na poprawę warunków lokalowych placówki. Chcąc się odwdzięczyć, Pani Dyrektor Justyna Barańska zaprosiła pracowników firmy Hochland, Wójta Gminy Kaźmierz Pana Zenona Gałkę, Dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego Janusza Stróżyka, na przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy Wróbelki pt: Humory Pani Zimy pod kierunkiem Pani K. Nowak,
A. Waneckiej i A. Bielejewskiej. Pani Dyrektor podziękowała przybyłym za okazane serce, wkład pracy i poświęcony czas. Gościom zostały wręczone drobne upominki. Potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

MIKOŁAJKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Współcześnie mówi się wiele o niepełnosprawności i dzieciach niepełnosprawnych.
O konieczności wspierania, tolerancji i społecznej akceptacji. Jednak cały proces włączania osoby niepełnosprawnej do społeczeństwa nie zaczyna się w szkole tylko już od najmłodszych lat, w wieku przedszkolnym. Przedszkole to jeden z najważniejszych etapów kształcenia, którego wpływu nie można przecenić. Czy zawsze pamiętamy o tym myśląc o dziecku niepełnosprawnym?. Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu pamięta
o dzieciach niepełnosprawnych już od wielu lat. W tym roku niespodziankę dla naszych dzieci niepełnosprawnych z Gminy Kaźmierz przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „Wróbelki” pod kierunkiem p. K. Nowak i p. A. Waneckiej. 11 grudnia „Wróbelki” przedstawiły program artystyczny pt. „Humory Pani Zimy”. Po przedstawieniu nasi goście zostali obdarowani świątecznymi paczkami, które ufundowali sponsorzy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, wspólnego śpiewania kolęd oraz składania życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i zbliżający się Nowy Rok.
Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego pięknego dnia: Chacie Polskiej w Kaźmierzu, P. Januszowi Dunder – Moto – demont Kaźmierz, P. Nadolnemu – Hurtownia spożywcza Szamotuły, Państwu Kalinowskim – Kalinowski SP.ZO.O, Cameleon Studio,
P. A. Kupś, P. I. Pajor, P. A. Kaczmarek, P. P. Czerwiński – Apteka Panaceum, P. W. Drab,
P. H. Świeściak, Sklep Krecik w Kaźmierzu, Kwiaciarnia Ossowski, P. K. Kucharczyk,
P. K. Cegłowska – Drukarnia w Kaźmierzu, PHU J. Bioński, P. Borowiak, P. Marciniak,
P. M. Kozber i Cukierni „Kamilek” w Kaźmierzu, a także wszystkim rodzicom dzieci z grupy „Wróbelki”.

Akcja charytatywna ” I Ty możesz zostać Aniołem uśmiechu”.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom wraz z Rodzicami za włączenie się w akcję, dzięki której, udało się przygotować 9 paczek świątecznych dla dzieci z naszej placówki. Na pewno na ich twarzach pojawi się uśmiech, gdy otrzymają prezenty.

Koordynatorzy akcji: Elwira Fronczak, Katarzyna Nowak, Joanna Gawłowska