ZAWIESZENIE STRAJKU

Szanowni Państwo

Zgodnie z oficjalną informacją ZNP i Komitetu strajkowego w naszym przedszkolu                     z dniem 27 kwietnia  2019 r. godz: 6.00 zostaje zawieszona akcja strajkowa. Oznacza to, że od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. przedszkole pracuje według normalnego planu.

Godziny funkcjonowania przedszkola 6.00 do 17.00

J. Barańska

Drodzy Rodzice

Informujemy, że w godzinach pracy sekretariatu (według nowego harmonogramu – patrz wyżej) możliwy jest odbiór zdjęć z sesji wielkanocnej. Rodzice, którzy nie dokonali wcześniej opłaty za zdjęcia prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Drodzy Rodzice

Przypominamy, że od 12.04.2019r. zostały podane do publiczne wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do naszego przedszkola.

Od 15.04.2019r. do 26.04.2019r. należy złożyć deklarację potwierdzającą wolę zapisu dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Sekretariat w tym terminie będzie czynny według następującego harmonogramu:

16.04.2019r – 18.04.2019r. – 8.00 – 15.00

19.04.2019r.                              – 9.00 – 12.00

23.04.2019r.                              – 7.00 – 16.00

24.04.2019r. – 26.04.2019r. – 8.00 – 15.00

DZIEŃ AUTYZMU W PRZEDSZKOLU „KRASNAL HAŁABAŁA”

Dnia 3 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w Przedszkolu „Krasnal Hałabała”
w Kaźmierzu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia, chcąc wyrazić szacunek, tolerancję oraz akceptację osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wszystkie dzieci, nauczyciele oraz personel przedszkola ubrali się na niebiesko.
Obchody poprzedzone były przedstawieniem pt. „Brzydkie kaczątko”, przygotowanym przez uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu pod kierunkiem Pani Julii Springer. Następnie nauczyciele grup 5 i 6 – latków przeprowadzili scenariusze zajęć przygotowane przez panią Violettę Bączyk oraz zapoznali dzieci z książką H. Kraljic pt. „Janek jest inny”. Celem zajęć było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat specyfiki zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec osób ze spektrum autyzmu. Nauczyciele grup młodszych zorganizowali pogadankę, w trakcie której zapoznali dzieci ze specyfiką zaburzeń autystycznych. O godzinie 10.30 wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami wzięli udział w marszu ulicami Kaźmierza. Uczestnicy pochodu, chcąc podkreślić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu, trzymali w dłoniach niebieskie balony. Miejscem docelowym był Urząd Gminy i spotkanie z Wójtem Gminy Kaźmierz – Zenonem Gałką oraz z Dyrektorem Gminnego Zespołu Oświatowego – Januszem Stróżykiem. Organizatorkami dnia autyzmu były panie: Violetta Bączyk, Hanna Tomikowska, Katarzyna Nowak, Daria Kornacka. Dekoracje przygotowała pani Joanna Gawłowska. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali Strażacy z OSP w Kaźmierzu.

Daria Kornacka