Konkurs Patriotyczny

10.06.24 r. w Przedszkolu Krasnal Hałabała odbył się konkurs patriotyczny pt.: „Kto Ty jesteś Polak Mały” przygotowany przez nauczycielki: Violettę Bączyk i Joannę Król. W konkursie uczestniczyło 5 grup przedszkolnych: Przedszkole im. Krasnal Hałabała w Kaźmierzu, Oddział przedszkolny „Zerówka” ZSP w Bytyniu, Przedszkole „Akademia Małego Olimpijczyka” w Kaźmierzu, Przedszkole nr 3 w Kaźmierzu, Przedszkole Niepubliczne im. Św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich. Dzieci przygotowywały się do konkursu ponad miesiąc. Miały do opanowania 50 pytań związanych z Polską i 110 słów poznańskiej gwary. Z każdego przedszkola został wytypowany zespół 3 osobowy. Każdy zespół miał swojego kapitana, który wskazywał osobę udzielającą odpowiedzi. Dzieci mogły w zespołach się naradzać. Każdy zespół otrzymał 10 pytań z puli o Polsce i 5 pytań z gwary. Łączna suma punktów do zdobycia to 15. Wyłoniono 3 pierwsze miejsca i 2 wyróżnienia. Wyróżnienia otrzymały: Przedszkole nr 3 w Kaźmierzu- zdobywając 10 punktów, Przedszkole im. Krasnal Hałabała w Kaźmierzu-zdobywając 12 punktów. Trzecie miejsce zdobyło Oddział przedszkolny „Zerówka” ZSP w Bytyniu- uzyskując wynik 13 punktów, drugie miejsce Przedszkole Niepubliczne im. Św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich- z wynikiem 14 punktów i pierwsze miejsce Przedszkole „Akademia Małego Olimpijczyka” w Kaźmierzu uzyskując maksymalna liczbę punktów czyli 15. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Dziękujemy nauczycielom przedszkoli za włożony trud w przygotowanie dzieci, rodzicom, którzy utrwalali wiedzę z dziećmi w domu. Dziękujemy jury w składzie P. Katarzynie Smolarek i Panu Sebastianowi Bober. Dziękujemy również Gminie Kaźmierz za zasponsorowanie nagród.

V. Bączyk