WIZYTA PANI DENTYSTKI KASI W PRZEDSZKOLU

 

W dniu 25.03.2019r. przedszkolaków z naszej  grupy odwiedziła pani dentystka Kasia, mama naszej Zosi. Na początku spotkania Pani dentystka opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby:

– jak należy się odżywiać

-jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty. Następnie demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów. Pokazała również swoje narzędzia pracy. Dzieci mogły obejrzeć model uzębienia. Odbyła się też sesja pytań zadawanych przez przedszkolaków, w której otrzymały one odpowiedzi na nurtujące je problemy. Na zakończenie dzieci dowiedziały się o przygodach małej Lukrecji. Obejrzały film pt: „ Zosia w gabinecie stomatologicznym”. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały kolorowe piękne naklejki i mogły się poczęstować pysznymi wypiekami Zosi i jej mamy.

K. Subsar

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu „ Krasnal Hałabała”

Dnia 21.03.2019 r.  w przedszkolu „ Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu świętowano Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od obejrzenia przedstawienia pt: Zimę żegnamy, wiosnę witamy w wykonaniu grupy Szpaczki pod kierunkiem pani Justyny Barańskiej i Marii Klapczyńskiej. Grupa Zajączki pod kierunkiem pani Anny Górnej i Agnieszki Bielejewskiej przygotowała  koncert wiosenny. Po wspaniałych występach,  dzieci i ich panie udały się na spacer, podczas którego żegnano zimę i witano wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy, którą przygotowała pani Katarzyna Subsar z grupą Słowiki, nie mogło oczywiście zabraknąć gaiku symbolizującego nadejście wiosny, który przygotowała grupa Jaskółki z paniami Violettą Bączyk i Agatą Bielik. Korowód zakończył swoją podróż w ogrodzie przedszkolnym, gdzie Marzanna została pożegnana według tradycji. Następnie wszystkie oddziały powróciły do przedszkola, by skonstruować mapę mentalną dotyczącą Wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych podopiecznych sprawią, że Wiosna zawita do Nas na dobre. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zakup instrumentów muzycznych, które mogliśmy wykorzystać podczas pochodu.

M. Marecka

Dzień otwarty u Krasnala Hałabały

16 marca Krasnal Hałabała zaprosił dzieci do przedszkola z okazji Dnia Otwartego, którego organizacja powoli staje się tradycją w naszej placówce.Odwiedzający mogli obejrzeć wszystkie sale przedszkolne
i niedostępne na co dzień zakamarki – ciekawym punktem zwiedzania była nasza nowoczesna kuchnia i wszystkie ciekawe urządzenia ułatwiające jej funkcjonowanie. Wykwalifikowana kadra przygotowała różnorodne zajęcia, dzięki którym zarówno przyszłe przedszkolaki jak i ich rodzice mogli zobaczyć choć ułamek tego, co ma do zaoferowania swoim wychowankom nasze przedszkole. Dzieci mogły przeprowadzić doświadczenia
i eksperymenty, rozwijać swoją sprawność fizyczną w sali do ćwiczeń, uczestniczyć w zajęciach logopedycznych, zajęciach integracji sensorycznej, malować farbami oraz przebrać się za wybraną przez siebie postać w salce teatralnej. W nowej części przedszkola odbył się pokaz wideoklipu – wesołej wycieczki po przedszkolu z kamerą. Odwiedzający mogli obejrzeć film zatrzymując się w przedszkolnej kawiarence, gdzie czekała na nich Pani dyrektor gotowa odpowiedzieć na wszystkie pytania zadawane zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Przedszkole odwiedziło kilkadziesiąt dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę.

Hania Tomikowska

Balik Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Kaźmierz

28 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Kaźmierz. Na baliku bawiły się również dzieci z grupy Słowiki. Podczas baliku tańczyliśmy, bawiliśmy się chustą animacyjną oraz wędrowaliśmy w kolorowym tunelu. Zabawy ruchowe do tańca poderwały wszystkich uczestników baliku. Nasz balik odbył się w tłusty czwartek dlatego nie mogło zabraknąć pysznych pączków. Nasi przyjaciele otrzymali prezenty od sponsorów, które dodatkowo przyczyniły się do bardzo dużej radości dzieci.

Dzień Kobiet

      Dnia 8 marca 2019 r. w przedszkolu „ Krasnala Hałabały” obchodzono święto kobiet małych i dużych. Pani Dyrektor Justyna Barańska serdecznie powitała wszystkich zebranych gości, Wójta Gminy Kaźmierz pana Zenona Gałkę, Dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego pana Janusza Stróżyka, skarbnika Gminy Kaźmierz  pana Tomasza Olejnika, panie emerytki, wszystkie panie pracujące w przedszkolu, rodziców i przedszkolaki. Następnie na scenie pojawił się zaspany Krasnal Hałabała, który zaprosił wszystkich zgromadzonych do obejrzenia przedstawienia pt; „Kopciuszek i jego marzenie” w wykonaniu grupy Szpaczki pod kierunkiem pani M. Mareckiej, J. Barańskiej i A. Matuszak- Maćkowiak.  Na scenie można było zobaczyć zmagania Krysi- Kopciuszka która, musiała poradzić sobie ze złą macochą i zazdrosnymi siostrami. Oczywiście jak w każdej bajce nie mogło zabraknąć księcia i szczęśliwego zakończenia, Krysia została najpiękniejszą i najbardziej pracowitą księżniczką w całym królestwie. Wielkim zaskoczeniem był taniec dworski  w wykonaniu  grupy Zajączki pod kierunkiem pani J. Gawłowskiej, A. Górnej i A. Bielejewskiej. Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ i mile spędzony czas.  Aktorzy otrzymali od zebranych gromkie brawa.  Pod koniec uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Kaźmierz  pan  Zenon Gałka, który złożył paniom najlepsze życzenia i na ręce pani dyrektor przekazał kwiaty.

 

 

„Zamieszanie w krainie bajek”

Bajki mają w sobie coś magicznego. Coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszych ulubionych bajkach pomieszają się postacie? Świat bajek może stanąć na głowie. .„Zamieszanie w Krainie Bajek” to spektakl przygotowany przez rodziców  i nauczycielki przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu. Gośćmi specjalnymi zaproszonymi do wspólnego oglądania byli  Wójt Gminy Kaźmierz  – Zenon Gałka, Przewodnicząca  Komisji Oświaty , Kultury  i Sportu Gminy Kaźmierz – Zdzisława Śmieszek, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kaźmierz – Maria Sobkowiak, Dyrektor naszego przedszkola –  Justyna Barańska, mieszkańcy naszej Gminy wraz z dziećmi.

Tym razem role się odwróciły i to dzieci miały okazję oglądać przedstawienie w wykonaniu swoich rodziców i nauczycielek naszego przedszkola. A działo się wiele. Pewne złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w bajkach. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, a Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jej bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Dobrze, że jak w każdym królestwie, także w Królestwie Bajek, jest król, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej. Król na prośbę swoich podwładnych przywrócił porządek w Krainie Bajek. Było dużo śmiechu, radości i uśmiechów na twarzach, zarówno aktorów jak i publiczności. Przedszkolaki bacznie obserwowały występy aktorek, które na koniec zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziców, którzy zechcieli wziąć udział w tym wyjątkowym, niecodziennym  przedsięwzięciu, za poświęcony czas i energię oraz koleżankom – Nauczycielkom za udzielone wsparcie.

 

Katarzyna Subsar

Pierwsza pomoc w Przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Dnia 15.02.2019 r. i 28.02.2019 r. w przedszkolu „ Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu odbyło się szkolenie dla pracowników przedszkola z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie rozpoczęło się wykładem teoretycznym, następnie przystąpiono do zajęć praktycznych z wykorzystaniem fantomów treningowych oraz defibrylatora. 
Celem zajęć było przyswojenie wiadomości z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej, udzielania pomocy małoletnim w przypadkach zachłyśnięcia, upadku, złamania, krwotoku i prawidłowego powiadamiania odpowiednich służb ratunkowych. Małe dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego też ważne jest, by każdy pracownik przyswoił wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Szkolenie miało za zadanie nauczyć wszystkich prawidłowego reagowania na zaistniałe zdarzenia. Personel miał możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu utraty przytomności u dzieci, krwotoków z nosa, złamań i zwichnięć, opatrywania ran oraz wszelkich innych urazów, które mogą zaistnieć podczas pobytu dziecka w placówce edukacyjnej.
Dziękujemy panu Michałowi Klimek właścicielowi firmy Feniks za przeprowadzenie szkolenia.