Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu „ Krasnal Hałabała”

Dnia 21.03.2019 r.  w przedszkolu „ Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu świętowano Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od obejrzenia przedstawienia pt: Zimę żegnamy, wiosnę witamy w wykonaniu grupy Szpaczki pod kierunkiem pani Justyny Barańskiej i Marii Klapczyńskiej. Grupa Zajączki pod kierunkiem pani Anny Górnej i Agnieszki Bielejewskiej przygotowała  koncert wiosenny. Po wspaniałych występach,  dzieci i ich panie udały się na spacer, podczas którego żegnano zimę i witano wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy, którą przygotowała pani Katarzyna Subsar z grupą Słowiki, nie mogło oczywiście zabraknąć gaiku symbolizującego nadejście wiosny, który przygotowała grupa Jaskółki z paniami Violettą Bączyk i Agatą Bielik. Korowód zakończył swoją podróż w ogrodzie przedszkolnym, gdzie Marzanna została pożegnana według tradycji. Następnie wszystkie oddziały powróciły do przedszkola, by skonstruować mapę mentalną dotyczącą Wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych podopiecznych sprawią, że Wiosna zawita do Nas na dobre. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zakup instrumentów muzycznych, które mogliśmy wykorzystać podczas pochodu.

M. Marecka