WIZYTA PANI DENTYSTKI KASI W PRZEDSZKOLU

W dniu 25.03.2019r. przedszkolaków z naszej  grupy odwiedziła pani dentystka Kasia, mama naszej Zosi. Na początku spotkania Pani dentystka opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby:

– jak należy się odżywiać

-jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty. Następnie demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów. Pokazała również swoje narzędzia pracy. Dzieci mogły obejrzeć model uzębienia. Odbyła się też sesja pytań zadawanych przez przedszkolaków, w której otrzymały one odpowiedzi na nurtujące je problemy. Na zakończenie dzieci dowiedziały się o przygodach małej Lukrecji. Obejrzały film pt: „ Zosia w gabinecie stomatologicznym”. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały kolorowe piękne naklejki i mogły się poczęstować pysznymi wypiekami Zosi i jej mamy.

K. Subsar