Dzień Kobiet

      Dnia 8 marca 2019 r. w przedszkolu „ Krasnala Hałabały” obchodzono święto kobiet małych i dużych. Pani Dyrektor Justyna Barańska serdecznie powitała wszystkich zebranych gości, Wójta Gminy Kaźmierz pana Zenona Gałkę, Dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego pana Janusza Stróżyka, skarbnika Gminy Kaźmierz  pana Tomasza Olejnika, panie emerytki, wszystkie panie pracujące w przedszkolu, rodziców i przedszkolaki. Następnie na scenie pojawił się zaspany Krasnal Hałabała, który zaprosił wszystkich zgromadzonych do obejrzenia przedstawienia pt; „Kopciuszek i jego marzenie” w wykonaniu grupy Szpaczki pod kierunkiem pani M. Mareckiej, J. Barańskiej i A. Matuszak- Maćkowiak.  Na scenie można było zobaczyć zmagania Krysi- Kopciuszka która, musiała poradzić sobie ze złą macochą i zazdrosnymi siostrami. Oczywiście jak w każdej bajce nie mogło zabraknąć księcia i szczęśliwego zakończenia, Krysia została najpiękniejszą i najbardziej pracowitą księżniczką w całym królestwie. Wielkim zaskoczeniem był taniec dworski  w wykonaniu  grupy Zajączki pod kierunkiem pani J. Gawłowskiej, A. Górnej i A. Bielejewskiej. Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ i mile spędzony czas.  Aktorzy otrzymali od zebranych gromkie brawa.  Pod koniec uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Kaźmierz  pan  Zenon Gałka, który złożył paniom najlepsze życzenia i na ręce pani dyrektor przekazał kwiaty.