Dzień Autyzmu

DZIEŃ AUTYZMU W  PRZEDSZKOLU KRASNAL HAŁABAŁA

Dnia 9 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Tego dnia w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci, nauczyciele, personel przedszkola ubrali się na niebiesko. Obchody poprzedzone były przedstawieniem pt: Maja Czarodziejka w wykonaniu kadry przedszkola. Następnie wszystkie przedszkolaki i nauczyciele wzięli udział w marszu ulicami Kaźmierza. Niebieskie chorągiewki i transparenty z hasłami: „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”, „Zrozumienie dla autyzmu nie wymaga altruizmu” towarzyszyły uczestnikom pochodu. Miejscem docelowym był Urząd Gminy i spotkanie z Wicewójtem Kaźmierza Ryszardem Gąską. Podsumowaniem tegorocznych obchodów była popołudniowa konferencja.
Organizatorkami dnia autyzmu były panie V. Bączyk, E. Sadowska.

Marzena Marecka

Wielkanoc u Wiewiórek

Dzieci 3,4 letnie – “Wiewiórki” –  zorganizowały w swojej grupie pierwszą uroczystość: ”Wielkanocny Zajączek”. Rano odyło się święcenie potraw, a potem zasiedliśmy do śniadania wielkanocnego. Dzieliliśmy się święconym jajkiem i składaliśmy sobie życzenia na nadchodzące święta. Oprócz  jajka wielkanocnego były też i inne tradycyjne potrawy, które zjedliśmy ze smakiem.  Później szukaliśmy prezentów od zajączka. Ten dzień należał do tych bardzo udanych.