Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały

W ramach realizacji projektu Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały, 22 stycznia, zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Katarzynę Jagiełkę- Flaszewską- stomatologa. Pani Kasia przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy je prawidłowo szczotkować, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Uczestnicy obejrzeli film edukacyjny dotyczący, wizyty w gabinecie dentystycznym, wysłuchali bajkę czytaną przez panią dentystkę. Przedszkolaki dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Serdecznie dziękujemy pani Kasiu.