Pracownia Kulinarna :)

W czasie ferii w naszym przedszkolu pani Dorotka – terapeuta pedagogiczny i pani Hania – logopeda, otworzyły Pracownię Kulinarną w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.  Uczestnicy dzisiejszego spotkania piekli kruche ciasteczka. Ta prosta czynność posiada wiele wartości terapeutycznych takich jak: 

  • Wyrabianie zaradności życiowej i umiejętności zachowania adekwatnego do sytuacji.
  • Nabycie umiejętności przygotowywania różnego typu potraw i korzystania
    z przepisów kulinarnych.
  • Nauczenie posługiwania się urządzeniami domowymi.
  • Wyrobienie nawyku dbania o czystość i higienę w miejscu pracy.
  • Nauczenie współpracy z grupą i odpowiedzialności za powierzone zadanie, usprawnienie manualne, doskonalenie koordynacji i spostrzegawczości, wiara we własną wartość, podniesienie samodzielności.
  • Kształtowanie cierpliwości, wytrwałości oraz poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę. 

Cieszymy się niezmiernie, że z naszego zaproszenia skorzystało tak wiele osób, dziękujemy mamusiom Julki, Szymona, Huberta i Jędrka oraz naszej koleżance Iwonie za pomoc w organizacji warsztatów i zapraszamy uczestników na część drugą, jeszcze przyjemniejszą, jaką będzie degustacja naszego wspólnego wypieku.