Czekoladowy autobus

Wczoraj na naszym przedszkolnym parkingu zjawił się Czekoladowy Autobus – to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Powstał z myślą by odwiedzić każde dziecko, zarówno z większych miast jak również do małych miejscowości. Autobus ma służyć temu aby przekazać dzieciom wiedzę na temat jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego.

Scenariusz czekoladowych warsztatów wyglądał następująco:

• Organizatorzy dbają o to, by każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy MasterChef – w tym celu wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne czapeczki i fartuszki
  • Dzieci zostają zapoznane z historią czekolady
  • Kolejnym punktem programu jest degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywana jest czekolada o zawartości 85% kakao.
  • Następnie każde dziecko przy pomocy foremki wykonuje swoją czekoladkę .
  • Później następuje rysowanie wzorów czekoladą i ozdabianie ich innymi rodzajami masy czekoladowej
  • Następnie organizatorzy wręczają każdemu dziecku dyplomu Mistrza Czekolady
  • Prowadzący rozdają przygotowane kartoniki, w których dzieci zabiorą ze sobą przygotowane słodkości.

informacje zaczerpnięte ze strony