Dzień Sportu

W tym roku z okazji Dnia Sportu przedszkolaki wzięły udział w ósmej edycji akcji „Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym, czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Dzieci brały również udział w bajkowych aktywnościach sportowych, do wykonania otrzymały zadania z bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, a także z wierszy „Okulary” i „Rzepka”. Zadania sprawiły dzieciom dużo radości, wszyscy zostali nagrodzeni medalami oraz skosztowali przepysznych lodów.

W akcji „Sprintem do maratonu” wzięło udział 175 osób -149 dzieci i 26 pracowników przedszkola. Łączny dystans jaki udało nam się pokonać to 37300 m.

Marlena Grenda, Katarzyna Nowak, Joanna Szepczyńska