Bajkowe Nutki

Wczoraj wzięłyśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Monikę Kluzę instruktorkę warsztatów muzyczno-teatralnych, autorkę bajek, wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Pani Monika organizuje i prowadzi autorskie warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli z wykorzystaniem idei Carla Orffa, propaguje amerykański system Chroma Notes®, wykorzystujący paletę kolorów do kodowania dźwięków umożliwiających grę na tęczowych instrumentach.

Podczas spotkania poznałyśmy wspaniałe propozycje piosenek, zabaw ruchowych, tańców, z wykorzystaniem autorskiej muzyki oraz ciekawych rekwizytów, które z łatwością same możemy stworzyć.

Najbardziej lubimy takie właśnie spotkania, pełne dobrej energii i pomysłów, które możemy wdrożyć do pracy z dziećmi.

H.T.