Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, to wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

W tym szczególnym dniu zajęcia dydaktyczne, dla wszystkich grup, zostały przygotowane przez panie Iwonę Klimas i Katarzynę Majewicz – Derak. Dzieci otrzymały list od Krasnala Hałabały, poznały przygody pewnego dzielnego ptaka z bajki terapeutycznej „O dzięciołku Kornelku, który nigdy nie nauczył się latać”, powstały też piękne plakaty mówiące o prawach osób niepełnosprawnych.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że niepełnosprawność nie może być przyczyną żadnej dyskryminacji