Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

We wcześniejszym wpisie wspominałam, że 2 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przedstawiłam także piękne grafiki przygotowane przez Paulę Napierałę, absolwentkę naszego przedszkola, a przede wszystkim siostrę Jeremiego, naszego przedszkolaka będącego dzieckiem Autystycznym.

W tym, tak ważnym dla nas dniu, każda z nauczycielek przeprowadziła zajęcia dydaktyczne o tematyce związanej z obchodzonym Dniem Autyzmu, zorganizowaliśmy również niebieski przemarsz do Urzędu Gminy w Kaźmierzu, po drodze rozdając ulotki aby przybliżyć mieszkańcom Kaźmierza, czym jest Autyzm i jakie zachowania może przejawiać dziecko Autystyczne, co często spotyka się z niezrozumieniem ze strony ludzi, którzy nigdy wcześniej się z nim nie spotkali. Mamy nadzieję, że dzięki nam chociaż kilka osób wie teraz więcej na ten temat.

Pod budynkiem Urzędu Gminy odśpiewaliśmy piosenkę „Niebieski kolorem nieba” i podziękowaliśmy wspierającym nas w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych instytucjom. Na ręce oczekujących na nasze przybycie Osobistości dzieci złożyły prezenty związane z tematyką obchodzonego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przygotowane przez naszą artystyczną duszę, Joannę Król oraz wspomnianą wcześniej Paulę Napierałę.

Dziękujemy również strażakom, którzy jak zawsze zadbali o nasze bezpieczeństwo podczas niebieskiego spaceru.

H. T.