Solidarni z Ukrainą

W ramach Projektu Edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała”, który jest realizowany w naszym przedszkolu, włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję solidarności z dziećmi i nauczycielami wychowania przedszkolnego w Ukrainie.

25 marca cała społeczność przedszkola wyruszyła w barwnym niebiesko – żółtym korowodzie aby okazać swoją solidarność z dziećmi i nauczycielami dotkniętej wojną Ukrainy oraz podziękować instytucjom niosącym pomoc uchodźcom.

W tym dniu dzieci podczas zajęć dydaktycznych miały okazję choć trochę poznać kraj, z którego pochodzą nowe koleżanki i koledzy przybyli do naszego przedszkola w ostatnim czasie.

Jako przedszkole, także włączyliśmy się w pomoc uchodźcom, organizując zbiórkę zabawek, gier i książek. Dzięki niezwykle szybkiej reakcji ze strony rodzin naszych przedszkolaków, udało się zgromadzić mnóstwo przepięknych rzeczy. Pierwotnie miały one trafić do Stowarzyszenia Centrum Edukacyjno – Wypoczynkowego GAJÓWKA, jednak okazało się, że dzieci, które miały się tam zatrzymać nie dotarły na miejsce. Koordynatorki zbiórki panie Katarzyna Majewicz – Derak, Katarzyna Hasik i Joanna Szepczyńska podjęły decyzję o przekazaniu zebranych rzeczy rodzinom, które znalazły schronienie w naszej gminie oraz do Punkt Pomocy Humanitarnej zlokalizowanym w pałacu.

H. T.