Święta u Jeżyków

Choinka w przedszkolu

Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch.
Wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą.

Serduszko z piernika,
pozłacany orzech.
Ciepło jest w przedszkolu,
chociaż mróz na dworze.

Za oknami – wieczór,
Złota gwiazdka błyska.
Bawi się w przedszkolu,
dziś rodzinka bliska.

Dziadzio siwobrody
wędruje po dworze.
Niesie do przedszkola
podarunki w worze.

Czesław Janczarski

Jeżyki włożyły wiele pracy w przygotowanie świątecznego wieczoru w przedszkolu. Upiekły pierniczki, które później pięknie udekorowały, ubrały pachnącą choineczkę, przybrały wesołe stroje i zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych. 

W zimny grudniowy wieczór całe jeżykowe rodziny śpiewały kolędy, zajadały się pierniczkami, a zwieńczeniem świętowania była wizyta Mikołaja, który przyniósł, dokładnie jak w wierszu, podarunki w worze.

Piękny to był wieczór – pełen świątecznego uroku…

H.T.