Spotkanie z dietetykiem

Żywienie dzieci i młodzieży w placówkach szkolnych i przedszkolnych musi opierać się na określonych zasadach i spełniać wypracowane przez ekspertów normy i wymagania. Kontrolę nad spełnianiem wymagań z tego zakresu pełnią organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Minister Zdrowia wydaje stosowne rozporządzenia regulujące kwestie wymagań odnośnie żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży. Kto choć raz próbował przedszkolnej kuchni, wie, że posiłki przygotowywane w naszej kuchni spełniają wszystkie normy, a do tego są przepyszne. Warto jednak, żeby dzieci oprócz spożywania zdrowych posiłków w przedszkolu, tak samo wartościowo odżywiały się w domu. W uświadamianiu dzieciom jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców, produktów zbożowych, ryb, nabiału, a dopiero na końcu słodyczy i to najlepiej w postaci gorzkiej czekolady pomagają zajęcia organizowane przez nauczycielki w ramach profilaktyki prozdrowotnej. Oczywiście oprócz zdrowego jedzenia ważny jest też ruch i tutaj również dbamy o jego zapewnienie dzieciom poprzez codzienne ćwiczenia poranne, zajęcia gimnastyczne, spacery i zabawy na świeżym powietrzu. W ramach programu profilaktycznego zapraszamy do naszej placówki gości, którzy przekazują dzieciom wiedzę o zdrowym trybie życia w sposób jeszcze bardziej profesjonalny, tym razem odwiedziła nas pani dietetyk, Marta Tomaszewska, która swoim doświadczeniem podzieliła się zarówno z dziećmi jak i z pracownikami przedszkola. Spotkanie było bardzo aktywne, przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat tego, co warto jeść, a co należy ograniczyć aby być zdrowym i mieć energię do działania.

Dziękujemy pani Marcie, a czytających ten wpis zapraszamy na fanpage pani Marty, gdzie można znaleźć ciekawe wpisy oraz zdrowe przepisy dla całej rodziny, również na słodkie przekąski 🙂

Hania Tomikowska

https://www.facebook.com/dietetyktomaszewska/