Otwarcie ogrodu sensorycznego w przedszkolu „Krasnal Hałabała”

Dzień 20 września 2018 roku w naszym przedszkolu był dniem bardzo szczególnym z dwóch względów. Świętowaliśmy zarówno „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” jak i również nastąpiło oficjalne otwarcie ogrodu sensorycznego. Zwieńczenie prac oraz mnóstwa przygotowań, aby naszego przedszkolaki w jak największym stopniu mogły odkrywać fantastyczny świat zmysłów. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola wielu wspaniałych gości, którzy cegiełka po cegiełce tworzyli ten wspaniały ogród zmysłów. Chcąc wyrazić naszą wdzięczność i radość, dzieci wspólnie z paniami przygotowały występy artystyczne – śpiewy, tańce oraz grę na instrumentach perkusyjnych. Wszystko po to, aby podziękować ludziom dobrego serca za to, że w sposób bezinteresowny, z dobroci serca dali nam to piękne miejsce, z którego żaden przedszkolak nie chce wychodzić.
W szczególny sposób chcielibyśmy podziękować inicjatorce tego przedsięwzięcia, Pani Krystynie Laskowskiej, która nieustannie nas zaskakiwała ogromem pomysłów oraz zapałem do pracy. Aczkolwiek nie mogło się obyć bez pomocy pracowników firmy Hochland, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, jak i naszych absolwentów, którzy wraz z zastępem harcerzy pomagali podczas prac, jak i również przedstawiciele Gminnego Zespołu Oświatowego, a także pracowników przedszkola. Każdy z nas dał od siebie to, co miał najcenniejsze – czas, zaangażowanie, pomysły. Gdyby nie wspólna praca nasz cel nie zostałby osiągnięty. Jednakże widząc uśmiechnięte buzie dzieci biegających po wspaniałej, nowej trawie, przesypujące piasek w maszynie Goldberga, pokonujące tor przeszkód z kolorowych opon, wąchające zioła rosnące wśród kolorowych ludzików z doniczek, grających w szachy i kółko krzyżyk, grające na instrumentach stworzonych specjalnie do kącika muzycznego czy najważniejsze, spacerujące bose stopy po ślimaku sensorycznym – uważamy, że było warto! Od teraz w najlepszy sposób będziemy mogli dbać o właściwy rozwój sensoryczny dzieci, które jest tak istotny w wieku przedszkolnym. To dopiero początek naszej pięknej przygody z ogrodem sensorycznym. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aby jeszcze bardziej odkrywać wspaniały świat naszego przedszkolnego ogrodu sensorycznego.Warto marzyć i spełniać marzenia, warto dać coś od siebie, warto pomagać. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do powstania tego wspaniałego miejsca. I do zobaczenia w ogrodzie zmysłów.

 Anna Górna