Piknik „Z Krasnalem lato pożegnamy, jesień powitamy”

Do tradycji kaźmierskiego przedszkola Krasnal Hałabała przeszedł już piknik rodzinnypt: „Z krasnalem lato pożegnamy, jesień powitamy”. W tym roku odbył się on 21.09.2018 r. Impreza zrealizowana została z wielką pompą przy udziale pięknej pogody. Krasnal Hałabała z żalem pożegnał piękną panią lato i powitał nie mniej urzekającą panią Jesień, zapraszając do wspólnej zabawy przy akompaniamencie muzyki biesiadnej. Jak co roku organizatorzy nie zawiedli – na dzieci i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji – zabaw i konkursów ze wspaniałymi nagrodami. Największą popularnością cieszyły się „dmuchańce”, na których dzieci mogły skakać i „szaleć” bez końca i nowo otwarta ścieżka sensoryczna. Z nie mniejszym upodobaniem oblegane były „stoiska” z różnymi konkurencjami i zabawami, między innymi: rzut kaloszem, zbieranie ziemniaków, kukiełki z warzyw czy sztafeta z jabłkiem na drewnianej łyżce. Na zebranych czekały też emocjonujące konkursy: ułożenie wiersza o tematyce jesiennej i szacowanie ilości ziemniaków znajdujących się w worku, gdzie wygraną był worek kartofli. Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz konsumpcja przepysznej grochówki z gorącymi bułeczkami. O kształt imprezy, jej przebieg i organizację zadbały niezastąpione, panie: Violetta Bączyk, Marzena Marecka i Katarzyna Nowak.

M. Marecka