Kiedy Wiosna przyjdzie do nas…. 21.03.2018 r.

Kiedy Wiosna przyjdzie do nas…. 21.03.2018 r.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był wesoły i kolorowy. Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia pt: „Wiosna w lesie”, które przygotowały panie K. Nowak, A. Bielejewska, M. Marecka. Program artystyczny jaki przedstawiły mali aktorzy związany był z ochroną środowiska. Na początku las był zaśmiecony, co bardzo martwiło zwierzęta w nim mieszkające, z pomocą przyszły dzieci, które uporządkowały śmieci i posegregowały je  do odpowiednich pojemników ( papier, plastik, szkło). Radości zwierząt i dzieci nie było końca. Do uporządkowanego lasu zawitała Pani Wiosna, która przypomniała wszystkim, że o Ziemię należy dbać.

DROGIE DZIECI SPRZĄTAJCIE ŚMIECI…

Następnie ruszyliśmy wiosennym korowodem, na czele którego niesiona była postać Marzanny. Zimowa panna została przeniesiona do ogródka przedszkolnego, gdzie dzieci rozebrały i posegregowały szaty, by w ten sposób  pożegnać mijającą porę roku. Dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym znajdowały się ukryte gaiki z zadaniami, każda grupa miała za zadanie ubrać Panią Wiosnę, jedne grupy robiły włosy, inne spódniczkę, a jeszcze inne dłonie.

Ten dzień przyniósł prawdziwą wiosnę, w przedszkolu było wesoło, kolorowo i ekologicznie.

 

M. Marecka