Projekt ” Bezpieczne przedszkolaki Hałabały” – Ratownik medyczny

Projekt ” Bezpieczne przedszkolaki Hałabały”

– Ratownik medyczny –

13.03.3017 r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny Pan Jakub Boruczkowski. Celem zajęć przeprowadzonych przez Ratownika Medycznego było pokazanie przedszkolakom prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.
Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc.

Naszemu Gościowi panu Jakubowi dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i przekazanie niezbędnej wiedzy podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę strażaków z OSP Kaźmierz za możliwość wypożyczenia manekinów, niezbędnych do wykonania masażu serca.