„Będę szalonym badaczem…”- noc naukowców 2017

W przedszkolu „Krasnala Hałabały” już po raz trzeci, z niemałym sukcesem, odbyła się noc naukowców. W tym roku przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zaintrygowane „tygodniem doświadczeń”, podczas którego eksperymentowały w przedszkolu z ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, tłumnie przybyły ze swoimi opiekunami. Organizatorki, panie: Joanna Gawłowska i Anna Górna stworzyły ogromne „laboratorium”, i wcieliły się w role „szalonych” naukowców, które w profesjonalnych „uniformach”, próbowały zapanować nad tym, co działo się wokół. A działo się, oj, działo… dzieci mogły badać, doświadczać i eksperymentować bez ograniczeń, wcielając się w postacie małych fizyko-chemików. Przedszkolaki mogły samodzielnie zbudować wulkan i doprowadzić do jego wybuchu,  zaprojektować okulary 3D i obejrzeć projekcję filmu, stworzyć niekontrolowanej wielkości bańki mydlane, wykreować przepis na własną masę plastyczną, zbadać zjawisko lewitacji z piłeczką ping-pongową, mieszać i tworzyć barwy a nawet doprowadzić do powstania „cukierkowej” tęczy. Wrażenia dzieci były nieocenione, nasi podopieczni wprost nie chcieli opuścić przedszkolnego laboratorium! Pragnęli więcej,  i więcej…!  Organizatorkom bardzo dziękujemy za zapał w tworzeniu coraz to nowych inicjatyw edukacyjnych, przekazywanie wiedzy w najatrakcyjniejszy dla dzieci sposób, wzbudzanie pasji i odkrywanie dziecięcych zainteresowań.