WIGILIA I SPOTKANIE Z GWIAZDOREM U JASKÓŁEK

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe uczą się najpiękniejszych kolęd. Dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie, a mianowicie występ w wykonaniu dzieci z grupy Misie, które wykonały „Bajkowe Jasełka”. O godzinie 12:00 zasiedliśmy do wspólnej wigilii, łamaliśmy się opłatkiem, nie zabrakło też tradycyjnych potraw: ryby i kapusty z grzybami. Po wigilii jak tradycja mówi dzieci odśpiewały 9 kolęd i czekały na przyjście gwiazdora.

V. Bączyk