W Fabryce Elfów

Dzieci z grupy Jaskółki i Szpaczki wybrały się do Poznania do Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie trwają intensywne przygotowania do Świąt. Zabawki dla młodszych, zabawki dla starszych – wszystkie Elfy pilnie pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów. Święty Mikołaj też już szykuje się do podróży i spędza ostatnie chwile na odpoczynku, aby nabrać sił do pracy. Dziś właśnie, Elf Kompozytor zaprezentował mu partyturę melodii świąt. Jednak, stała się tragedia – nutki się rozsypały, a Elf nie był w stanie przypomnieć sobie ich kolejności. Czasu jest bardzo mało. Całe szczęście Elf nie był sam. Dzieci wraz z Elfami Przewodnikami musiały ruszyć w poszukiwaniu kolejności nutek w partyturze melodii świąt. Czy znalazły je wszystkie? Czy wybrzmiała melodia świąt? Oczywiście, że tak dzieci musiały rozwiązać zagadki logiczne, odszukać nutek i ułożyć świąteczną piosenkę. Nie zabrakło też dmuchańcy i zabaw ruchowych. Na koniec dzieci spotykały się z Mikołajem, aby uwiecznić wizytę, ale przede wszystkim – by poinformować go, że znalazły rozsypane po Fabryce nutki Melodii Świąt.

V.Bączyk